[ad_1]

Edirne Belediye Başkan Adayının ön seçimle belirleneceğinin bildirilmesinin ardından 2 dönemdir Edirne Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Recep Gürkan, sosyal medyada ön seçime girmeyeceğini açıklamıştı. CHP Edirne Milletvekili A. Baran Yazgan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın alınan ön seçim kararında aday olmayacağı açıklamasını takdir ederek, “CHP’nin bayrağı, Edirne’mizde dalgalanmaya devam edecek” dedi. 

 

CHP Edirne Milletvekili A. Baran Yazgan, Recep Gürkan’ın bu davranışı ile gönüllerde taht kurduğunu belirterek, “Edirne’mizde 2 dönemdir Belediye Başkanlığı görevini icra eden, değerli büyüğümüz Sayın Recep Gürkan’ın halkın sesine kulak vererek, ön seçime girmeme kararı almasını, çok önemli bir siyasi olgunluk olarak görüyor ve takdir ediyorum.  Bu davranışı ile de gönüllerde taht kurmuştur. Kendisine, bugüne kadar verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

 

“ÖN SEÇİMİN KAYBEDENİ OLMAYACAK”

 

Milletvekili Yazgan, alınan ön seçim kararında kaybedenin olmayacağını belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezimizin verdiği kararının ardından gerçekleştirilecek ön seçimin, kaybedeni olmayacağı konusunda tüm partililerimiz olarak hem fikir olduğumuzu düşünüyorum. Geçmişte yapılan hatalardan ders çıkararak, sosyal belediyecilik ağını kuran, vatandaşla belediye arasında uçurumlar yaratmayacak, hizmet odaklı bir belediye yapısının güçlendirilmesi noktasında, ön seçimden en yüksek oyu alan adaya çok büyük bir görev düşmekte. İlk günden beri eşit mesafede durduğum aday adaylarımıza, önümüzdeki günlerde yapılacak ön seçimde başarılar diliyorum. Önemli olan kaleyi yıkmamak. İsimler gelip geçicidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağı, Edirne’mizde dalgalanmaya devam edecektir. Tüm aday adaylarına başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Haber / Erdal AYDIN 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *