[ad_1]

Tekirdağ Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Toplantı Salonu’nda Tekirdağ Valisi Recep Soytürk başkanlığında yapılan İl Koordinasyon Kurulu 2023 Yılı 4. Dönem Toplantısı’na; Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, kaymakamlar, belediye temsilcileri, kurum müdürleri, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mahmut Çelik katıldı.

 

“YAPILACAK DAHA ÇOK İŞ VAR”

 

Tekirdağ’da 5 aydır görev yaptığını kaydeden Vali Soytürk, “Gördüğüm şu ki çok ciddi bir potansiyelimiz var. Güzel hizmetler yapılmış, birçok kişinin emeği var. Allah razı olsun. Herkese bu anlamda şükranlarımızı arz ediyoruz. Çalışanlardan hizmetlisine, belediye başkanından valisine kadar bütün herkesten Allah razı olsun. Yapılacak daha çok iş var. Her alanda var. Hangi ile bakacak olursak olalım ulaşım sektörü, karayolları başat bir rol üstleniyor. Sıcak asfalt yapmak, bide bölünmüş olarak yaparsanız büyük bir bütçe tutuyor. Bütün illerde devletimizin genel politikasıyla bölünmüş yollar yapılıyor, yapılmak üzere olanlar var ve yapılacak olanlar var. Sağlık hizmetleri oldukça başarılı. İlimizde şehir hastanesi var. İlçelerde de yeni hastaneler yapılıyor. Kaymakam arkadaşlarımızla gidip görüyoruz, takip ediyoruz” dedi. 

 

“ALLAH RAZI OLSUN YAPANLARDAN”

 

Vali Soytürk, Tekirdağ’da eğitimle ilgili iyi bir ivme kazandıklarını kaydederek, “Zaten birçok önemli işler yapılmış, Allah razı olsun yapanlardan. Daha bir disiplinli, daha bir tertipli, düzenli, hızlı yapmaya gayret ediyoruz. Genel müdürlüklerimize teşekkür ediyorum çünkü iyi bir irtibatımız var, hızlı sonuçlar alıyoruz. Birçok okulumuzun ihalesi yapıldı, işe başlandı, büyük bir kısmı bitmek üzere, özellikle onarım kısımlarının büyük bir kısmı bitti. Geri kalanlarla ilgili de hazırlıklarımız tamam. Yakın bir tarihte hemen hemen hepsini ihaleye çıkmış olacağız. Kaymakam arkadaşlarımız milli eğitim müdürleri ile birlikte ihaleleri takip edecekler” dedi.

 

SUNUMLAR YAPILDI 

 

Yatırımcı kuruluşlardan alınan bilgiler doğrultusunda hazırlanan değerlendirme raporuna göre Tekirdağ’da toplam 346 projenin bulunduğunu kaydeden Vali Soytürk, “Bu projelerden bir kısmı tamamlanmış, bir kısmı tasfiye edilmiş, bir kısmı ihale aşamasında, bir kısmı ise devam etmektedir. Sektörel olarak ise ilimiz projeleri; 72 tarım, 5 madencilik, 22 enerji, 39 ulaştırma-haberleşme, 131 eğitim, 20 sağlık, 2 turizm ve 55 adet ise diğer kamu hizmetleri projeleri olarak dağılım göstermiştir. Değerli katılımcılar, yatırımcı kuruluşlarımızın koordinasyonu gerektiren konuları var ise kısaca dile getirmek üzere söz vereceğim, koordinasyon konuları bittikten sonra toplantımız sonlandırılacaktır. Toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Vali Soytürk’ün konuşmasının ardından Bölge Müdürlükleri yatırımlar hakkında sunum yaptı. Talep ve önerilerin sunulmasının ardından toplantı sona erdi.

 

Haber / Buse AKIN 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *