[ad_1]

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Ağrı, Antalya, Bitlis, Bolu, Çanakkale, Edirne, Gaziantep, Iğdır, Kocaeli, Konya, Malatya, Muğla, Nevşehir, Sakarya, Şanlıurfa ve Van olmak üzere toplam 2️0️ ilde jandarma, polis ve sahil güvenlik ekipleri tarafından 6️3️ ayrı yere operasyon düzenlendi. 

 

 

 

 

5 KİŞİ TUTUKLANDI 

 

2️0️ ilde göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve kaçak göçmenlere yönelik düzenlenen “Kalkan-5” operasyonlarında 7️4️ göçmen kaçakçılığı organizatörü ve bin 5️1️0️ kaçak göçmenin yakalandığını duyuran Bakan Ali Yerlikaya, “74 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. 5’i tutuklandı. 2’si hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğerlerinin işlemleri devam ediyor” dedi.

 

 

 

 

“İNSAN TACİRLERİNE FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

 

31 Aralık 2023 tarihinde İstanbul başta olmak üzere 81 ilimizde; Valiliklerimiz ve Göç İdaresi Başkanlığımız koordinesinde, düzensiz göçmenlerin tespitini kolaylaştıran ve hızlandıran Mobil Göç Noktası araçlarımız ve uzman personellerimiz ile polisimiz, jandarmamız ve sahil güvenliğimiz denetimlerini aralıksız sürdürdü. Başta İstanbul’un farklı yerlerindeki 52 Mobil Göç Noktası aracımız ve Göç İdaresi Başkanlığımızdaki 156 uzman personelimiz olmak üzere toplam ülkemiz genelinde 9️7️ Mobil Göç Noktası aracımız ve Göç İdaresi Başkanlığımızdaki 2️9️1️ uzman personelimizle 24 saat boyunca denetimlerimiz aralıksız sürdü.  Operasyonları koordine eden valilerimizi, operasyonları düzenleyen jandarmamız, polisimiz ve sahil güvenliğimiz ile Göç İdaresi Başkanlığımızdaki uzman personelimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Göçmen kaçakçılığı ve düzensiz göçle mücadelemiz azim ve kararlılıkla sürdürülecektir. İnsan kaçakçılığı yaparak, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine fırsat vermeyeceğiz” dedi. 

 

Haber / Şaban KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *