[ad_1]

Hain saldırıda şehit düşen kahraman askerlerimiz Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem, Piyade Uzman Çavuş Ahmet Arslan, Piyade Sözleşmeli Er Cebrail Dündar, Piyade Sözleşmeli Er Semih Yılmaz, Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan, Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak, Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı, Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca, Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu, Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşkın, Piyade Teğmen Ramazan Günay ve Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan’ı ve tüm şehitlerimizi anmak, terörü ve terör destekçilerini kınamak için Çerkezköy’de bir araya gelen siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları tarafından bugün saat 14.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlarken, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti. 

 

 

 

 

DUYGULU ANLAR YAŞANDI

 

Çocuk esirgeme kurumunda büyüyen, aldığı tüm maaşı esirgeme yurduna bağışlayan, 14 Haziran 2004 tarihinde Şırnak/Beytüşşebap-Mezraa’da teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Komando Er Murat Akman’ın Türk milletine yazdığı son mektubunun okunması sırasında ise duygusal anlar yaşandı. 

 

 

 

 

“SÖYLENECEK HİÇBİR SÖZ, ŞEHİT OLAN EVLATLARIMIZIN TEK BİR NEFESİNDEN DEĞERLİ DEĞİL”

 

Programda konuşan Türkiye Gençlik Vakfı Çerkezköy Temsilcisi Murat Karakan, Cuma ve cumartesi günü teröristler tarafından yapılan saldırılarda şehit düşen 12 kahraman askerimizin isimlerini tek tek okuyarak, “Bizler rahat rahat uyuyalım, gezelim diye canlarını feda etmedi bu kahramanlar! Bizler ay yıldızlı bayrak altında zalimlerle mücadele edelim diye canlarını feda ettiler. Türkçede, hatta ve hatta hiçbir dilde bu yangını anlatacak tek bir kelime yok. Olsa da bunu anlatacak mecal de kalmadı artık hiçbirimizde. Sadece dil döndürüyoruz artık. Belki boş ve anlamsız sözler de sarf ediyoruz. Sadece kulaklarımıza ufaktan çarpıp şöyle bir geçip gidiyor belki de tüm sözler. Çünkü söylenecek hiçbir söz, hiçbir ideal, hiçbir görüş ve de hiçbir bakış açısı şehit olan evlatlarımızın tek bir nefesinden değerli değil” dedi. 

 

 

 

 

“BİZLERİ N’OLUR AFFEDİN”

 

Karakan, “O tek nefesi, yeniden yüreğinde, yeniden yanağında hissedebilmek için canını verecek hiçbir ananın, hiçbir babanın, hiçbir kardeşin ve de hiçbir bacının acısını anlatacak kadar yürekli ve kabiliyetli değiliz. Sadece bir cümle var dilimizin ucunda onu söyleyebiliriz. Bizleri n’olur affedin! Yeterince sizleri anlatamadığımız için bizi affedin. Hissettiklerinizi ve sizi anlayamadığımız için bizi affedin. Bu denli hissizleştiğimiz Bu denli vurdumduymaz olduğumuz için bizi affedin. Her defasında, sizleri acınızla baş başa bıraktığımız için bizi affedin. Bayramdan bayrama kapınızı çaldığımız hatta belki de bayramlarda bile gelmediğimiz için bizi affedin. Böylesine dünya zevklerine dalıp şehidimizi, şehitlerimizi ve de sizleri unuttuğumuz için bizi affedin! Affedin ki bizler de yere düşen başımızı kaldırarak neden burada olduğumuzu hatırlayalım ve de hatırlatalım. Devletin, tarihin, şerefin, haysiyetin, asaletin ve de milletin şerefli şehit evlatları için burada olduğumuzu haykıralım. Biliniz ki; ay yıldızlı bayrağımıza layık olabilmek için buradayız!  Ağızlarından akan salyalarıyla “Tekirdağ” ilimizi zikrederek tehdit savuranlara cevap vermek için buradayız” diye konuştu. 

 

 

 

 

OMUZLARIMIZDA BİR DEVLET, BİR MİLLET VE DE ŞEHİTLERİMİZİN SANDUKASI VAR

 

Tekirdağ’daki tüm vatandaşların tek bir yumruk olduğunu göstermek için burada olduklarını vurgulayan Karakan, “Bilmenizi isterim ki; hiçbirimiz, “Öcalan’a tecrit kalkmazsa…” diye başlayan cümlelerle tehdit edilebilecek, böyle haysiyetsiz lafları sineye çekebilecek, bu kahpelikleri sıradan beyanatlar deyip geçiştirebilecek ve de şehitlerimizi vurdumduymazlık ile kara toprağın bağrına teslim edecek insanlar değiliz! Şehitlerimizin ruhunu böylesine muazzep kılmaya, acılı ailelerimizi daha da kahretmeye hakkımız yok! Zaten buna dayanacak takatimiz de yok! Sabrımız da yok!  Bugün şehitler, bugün ecdat, bugün vatan, bugün Rahmet-i Rahman’a uğurladığımız kahraman evlâtlarımız uğrunda bir şey yapmak mecburiyetinde olduğumuzu hissettiğimiz için buradayız. Bugün, bizim bir partimiz yok, devletimiz var! Bugün, bizim bir amblemimiz yok, bayrağımız var! Bugün, bizim siyasi bir tarafımız yok, milletimiz var! Bugün, bizim siyasi hasımlığımız yok, siyasi kavgamız yok, evlâtlarımız var, şehitlerimiz var! Bugün, omuzlarımızda bir devlet, bir millet ve de şehitlerimizin sandukası var. Bugün sıkılmış yumruklarımız, asil ve soylu bir öfkemiz var” dedi. 

 

 

 

 

BU KÜSTAH ŞEBEKENİN VARLIĞINA ARTIK BİR SON VERİLMELİDİR”

 

Karakan, “Bir kişiliksiz cani için, “tecrit kalkmazsa” diye cümlelerine başlayarak bizi tehdide yeltenenlere, artık dur demeliyiz. Hatta ve hatta tecrit sadece terör elebaşına değil, onu insan sayan, onu övmeyi siyaset sanan ve de her buldukları fırsatta ağız dolusu selamlar sunan herkese uygulanmak zorundadır! Başta pkk terör örgütü olmak üzere her türlü terör destekçilerini bütün şube ve emareleri ile meclisten, siyasetten, iş dünyasından ve de toplumun bütün katmanlarından temizlenmesi Gazi meclisimizin boynunun borcudur. Hayatları ve hayalleri yarım kalmış gencecik evlatlarımızın, kutlu şehitlerimizin ve de arkalarında bıraktıkları kıymetli acılı ailelerimizin hatırı için Gazi meclisimizde Öcalan teröristine selam çakan, terörü öven ve de direkt olarak birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi hedef alan bu küstah şebekenin varlığına artık bir son verilmelidir. Artık bu ayıbın ülke gündemimizden tamamen, ivedilikle kaldırılması gerekmektedir.  Yarınlar olsun diye yarınından vazgeçenlerin mekanı cennet olsun. Bu toprak uğrunda al kana boyanan yiğit erlerimizin mekanı cennet olsun. Bu vatan uğrunda serden geçen ahirete göçen aziz gazilerimizin ruhları şad mekanı cennet olsun” diye konuştu. 

 

 

 

 

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUA EDİLDİ

 

Karakan’ın konuşmasının ardından kalabalık, ellerinde Türk bayraklarıyla “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganı eşliğinde Çerkezköy Şehitliği’ne yürüdü. Çerkezköy Şehitliği’ne kahraman şehitlerimizin kabirlerine karanfiller bırakılmasının ardından tüm şehitlerimiz için dua edildi. Programa Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Salih Azbay, MHP İlçe Başkanı Fatih Berber, İYİ Parti İlçe Başkanı Anıl Bahar,  Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Bünyamin Sönmez, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ve gaziler, Çerkezköy Belediye Başkan Aday Adayları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarını temsilcileri ve vatandaşlarla katıldı. 

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *