[ad_1]

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, gıda yardımının yanında 2023 yılında ayrıca 581 kişiye nakdi yardım, 708 öğrenciye nakdi yardım, 2 bin 879 öğrenciye kırtasiye yardımı ve 87 kişiye de medikal malzeme, hasta yatağı ve akülü tekerlekli sandalye yardımında bulundu.

 

162 AİLE, KART KULLANIMINA BAŞLADI 

 

Öte yandan, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü tarafından geliştirilen proje çerçevesinde, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların, temel ihtiyaçlarını kendi tercihlerine göre satın alabilmeleri amacıyla hayata geçirilen Sosyal Destek Kart Uygulamasında nakit yüklemelerine Aralık ayı itibariyle başlandı ve 162 aile, kart kullanımına başladı.

 

“BÜYÜKŞEHİR KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR”

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kimsesizlerin kimsesi olduklarını dile getiren Başkan Albayrak, “Sosyal belediyecilik bizim anlayışımızda, kimse sahipsiz kalmayacak, kapısı çalınmayan, derdi sorulmayan insanımız kalmayacak demektir. Bugüne kadar binlerce insanımıza ulaştık, ulaşmaya da devam ediyoruz. Ekiplerimiz titiz araştırmalar sonucu belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanındalar. Gerek erzak yardımı olarak gerekse de nakdi yardım olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza nefes oluyoruz. Vatandaşlarımızın her türlü sıkıntısında yanında olmaya çalışıyoruz. Bir nebze de olsa onların yüzlerini güldürebilirsek ne mutlu bize. Sosyal belediyecilik anlayışının temelinde, vatandaşların her anında yanında olmak vardır. Tüm faaliyetlerimizi toplumun tüm kesimlerinin talep ve ihtiyaçlarını dikkate alarak gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın desteği, ilgisi ve samimiyeti ile çalışma azmimiz de katlanarak artıyor. Mutlu, huzurlu ve yaşanabilir bir Tekirdağ için, Tekirdağ’ı geleceğe taşımak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bunu yaparken de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı unutmadan, her zaman onların yanında oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kimsesizlerin kimsesi, sosyal belediyecilik anlayışının merkezidir” dedi.

 

Haber / Buse AKIN 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *