[ad_1]

 

Belediye Başkanı Mustafa Çetin de “Kadına şiddet en büyük acizlik ve cahilliktir” dedi. 

Kapaklı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında ünlü sunucu Cem Öğretir’in moderatörlüğünde söyleşi düzenlendi. 

Program, müzik dinletisi ile başladı. Müzik dinletisi sonrasında Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından solist Derya Çetin, gitarist Serkan Çetin ve perküsyon İsmail Darıcı’ya çiçek takdim edildi.

KADIN-ERKEK İLİŞKİLERİ ÜZERİNE KONUŞTU

 

Ardından Sunucu Cem Öğretir’in moderatörlüğünde düzenlenen söyleşide Davranış Bilimleri Uzmanı-Yazar Dr. Ferhat Aslan toplumsal yapı, aile ve kadın-erkek ilişkileri üzerine konuşma yaptı. Konuşmasında psikolojik şiddete dikkat çeken Aslan, şiddetin bir sorun çözme yöntemi olmadığını vurguladı.

“İNSANLIK ONURUNUN AYAKLAR ALTINA ALINMASI DEMEK” 

Katılımcılara sürpriz hediyeler ve karanfilin verildiği söyleşi sonrasında Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından iş insanı Özkan Ulusoy, sunucu Cem Öğretir ve Davranış Bilimleri Uzmanı-Yazar Dr. Ferhat Aslan’a çiçek ve plaket takdim edildi. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Toplumsal sorumluluğumuz çerçevesinde her yıl Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne özel farkındalık ve bilinçlendirme gayesiyle etkinlikler düzenliyoruz. 

Bu yıl da kıymetli konuklarımızın katılımıyla özel bir etkinliğe imza attık. Kadına yönelik şiddet insanlık onurunun ayaklar altına alınması, erdemin, faziletin, hoşgörünün ve insanlığın insafsızca katledilmesi demektir. Kadına şiddet en büyük acizlik ve cahilliktir. Şiddet uygulayanları en ağır şekilde cezalandırmak çok önemli olsa da esas önemli olan şiddeti uygulanmadan önce engelleyebilmektir. 

 

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde Kaymakamlık ve tüm paydaşlarla iş birliği içerisinde önleyici, destekleyici ve farkındalık çalışmalarına devam edeceğiz. Söyleşi öncesi müzik ziyafeti sunan sanatçılarımıza, kıymetli konuklarımıza, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüze ve söyleşiye katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” dedi.

VİDEO İLE DİKKAT ÇEKİLDİ

 

Kadın ve Aile Hizmetleri bünyesinde düzenlenen Seslendirme ve Görüntü Sistemleri kursiyerleri tarafından da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne özel video çekildi. Videoda kadınların varlığının önemine dikkat çekilerek, “Kadına şiddete dur de ve bununla mücadele et” mesajı verildi.

Haber / Buse AKIN  

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *