[ad_1]

Saat 13.00’te düzenlenen programa CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Büşra Nur Pelen, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Şencan, belediye meclis üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85’inci yılı dolayısıyla açıklama yapan CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, yegane önderimiz, emperyalist devletlere karşı verdiği mücadeleyle mazlum halklara örnek olmuş büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85. yılında saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz” dedi. 

“SONSUZA DEK YAŞAYACAK”

10 Kasım’ın sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, O’nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmini yineledikleri gün olduğunu söyleyen İlçe Başkanı Dönmez, “Dünyanın ender yetiştirdiği eşsiz bir komutan ve dahi bir yönetici olan büyük Atatürk’ün dünya milletlerine bıraktığı bağımsızlık ve eşitlik düşüncesi, sonsuza kadar yaşayacaktır” diye konuştu. 

“ULUS DEVLET VE CUMHURİYET O’NUN ESERİDİR”

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, hayatını ulusun kurtuluşuna adayan dünyada eşine az rastlanan bir lider olduğunu dile getiren Dönmez, “Yaşamı süresince yaptığı devrimler yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir ve devam edecektir. Askeri zaferin ardından, saltanat ve hilafetle birlikte köhneleşmiş tüm kurumlar onun önderliğinde yıkılmış, Cumhuriyet kurulmuş, çağdaş, demokratik, bağımsız Türkiye yaratılarak devrimler bir bir gerçekleştirilmiştir. 

Dil, din, ırk, etnik köken gözetmeden herkesin eşit olduğu ve kardeşçe yaşadığı ulus devlet ve Cumhuriyet O’nun eseridir. Bugün Cumhuriyetin en temel ilkelerine, demokrasiye, hukuka, insan haklarına, laikliğe karşı yapılmak istenen girişimler Mustafa Kemal’in şahsına ve O’nun bize miras bıraktığı değerlere saldırıdır. 

Fakat bilmelidirler ki, Atatürk, yaptıklarıyla bu halkın gönlünde erişilemez ve dokunulamaz bir yerdedir. Türk ulusu; devrimleri ve fikirleri ile yolumuzu aydınlatan Ata’sına, Cumhuriyete, hak, hukuk ve adalete sahip çıkmış ve bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir” diye konuştu. 

Haber / İrem BANÇO
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *