[ad_1]

 

Geçtiğimiz aylarda müfettişler tarafından yapılan inceleme sonrası hazırlanan raporda, kamuyu zarara uğrattığı gerekçesiyle idarecilikten alınarak alt görevde görevlendirilmesi talep edilen Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Velimeşe Şehit Piyade Onbaşı Arman Galata Ortaokulu’na Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak atandı. 

Bazı veli ve öğretmenlerin şikayeti üzerine Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki olayları soruşturan müfettişler, günler süren inceleme sonrası hazırladıkları raporda İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’e 657 sayılı yasanın 125. maddesinin ilgili bentlerinde yer alan kusur ve kabahatler kapsamında 1’den fazla kez kınama, 1’den fazla kez uyarı, 1 maaş kesintisi cezası vermiş, Milli Eğitim Müdürü Gümüş’ün kamuyu zarara uğrattığı gerekçesiyle idarecilikten alınarak alt görevde görevlendirilmesini talep etmişti. 

VELİMEŞE’YE ATANDI 

Müfettiş raporunda 9 okul müdürüne de zimmet ve uyarı cezası uygulanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen iki müfettişin soruşturması sonrası Hüseyin Gümüş’ün Ergene Velimeşe Şehit Piyade Onbaşı Arman Galata Ortaokulu’na Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak ataması yapıldı. 

YENİ GÖREV YERİ TEBLİĞ EDİLDİ

 
2016 yılında Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaparken geçirdiği soruşturma sonrası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevden alınarak öğretmenlik görevine dönen, yaklaşık 7 ay Bozüyük Fen Lisesi’nde öğretmen olarak görev yaptıktan sonra 2016 yılı Kasım ayında Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Hüseyin Gümüş’ün yeni görev yerinin kendisine Pazartesi günü saat 16.30’da tebliğ edildiği öğrenildi. 

Gümüş’ün önümüzdeki süreçte yeni görevine başlaması beklenirken, Gümüş’ten boşalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine kimin getirileceği ise merak ediliyor. Öte yandan Hüseyin Gümüş’ten boşalan görev için çok sayıda aday adayının olduğu, siyasi kulislerde Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü belirlemek için hummalı bir trafiğin başladığı öğrenildi. 
 

Haber / Şaban KARDEŞ

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *