[ad_1]

 

Eğitimde belediyelerin ceza uygulamaları (5326 ve 1608 Sayılı Kanunlar ile 9207 Sayılı Yönetmelik Uygulamaları) hakkında personele bilgi verildi. 

Büyükkarıştıran Belediyesi ev sahipliğinde yoğun katılımla düzenlenen eğitim programında açılış konuşmasını yapan Birlik Müdürü ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Cemal Ogün Kürümoğlu, “Öncelikle sizlere çok değerli Birlik Başkanımız ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’ın selamlarını iletmek istiyorum. 

Yerel yönetimlerde iyi uygulamaların yaygınlaştırılması, bilgi ve deneyim paylaşımlarında bulunulması, yerel yönetimlerde hizmet kalitelerinin artırılması ve personelin kişisel ve kurumsal gelişimlerine katkıda bulunulması amacıyla planladığımız toplantılarımız, üye belediyelerimizin ve kıymetli eğitmenlerimizin katkılarıyla devam ediyor” dedi.  

“ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ DEĞERLENDİRECEĞİZ” 

Kürümoğlu, “Bugün yine çok değerli zabıta personelimizle zabıta mevzuatı kapsamında; mesleki deneyim, analizler, ihtiyaçlar ve bunlara yönelik çözüm önerilerini değerlendireceğiz. Eğitim çalışmalarımıza belediyelerimizin taleplerine göre aralıksız devam edeceğiz. 

Katılımlarınız bizleri mutlu ettiği gibi eğitimler düzenlemeye de teşvik ediyor. İlginiz için çok teşekkür ediyoruz. Tekrar hepiniz hoş geldiniz” dedi. 

“EN ÇOK İHTİYAÇ DUYULAN KONULARI ELE ALIYORUZ”

 

Eğitim çalışmasıyla ilgili açıklamada bulunan Trakya Belediyeler Birliği Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da “Eğitim organizasyonlarımıza ilgi ve katkılarınız için çok teşekkür ediyorum. Trakya Belediyeler Birliği olarak belediyelerimize yönelik eğitim programlarımızı, personelimizin en ihtiyaç duyduğu konu başlıklarıyla değerlendirmeye özen gösteriyoruz. 

Bugünkü programımızda da hizmet noktalarındaki cesaretli duruşları, kararlığı ve zorlu görevli gereği belediyelerimiz için çok önemli noktada yer alması dolayısıyla zabıta personelimiz için eğitim düzenledik. Zabıta mevzuatına ilişkin konuları detaylıca ele alacağız. 

Belediyelerimiz ve personelimiz adına çok faydalı bir eğitim çalışması olacağı kanaatindeyim. Programlarımıza katılan, önem veren ve katkıda bulunan herkese tekrar teşekkür ediyorum. Güzel ev sahipliği ve desteği için Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Sayın Ertuğrul Çamlıca ve değerli personeline de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

RESMİ YAZIŞMA KURALLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Programa konuşmacı olarak katılan uzman eğitmen Sadettin Özyazıcı da zabıtanın başlıca görevleri, resmi yazışma kuralları, halkla ilişkiler ve davranış kuralları, rapor ve tutanak hazırlama uygulamaları, yönetmelikler ve zabıta personelini ilgilendiren birçok önemli konuyla ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

Haber / Menşure KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *