[ad_1]

Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir onur, heyecan ve gururla kutladığımızı ifade eden Başkan Gürkan, “Bize Cumhuriyeti armağan eden, bu toprakları vatan yapan ve ay-yıldızlı bayrağımızın ebediyen göklerde dalgalanmasını sağlayan başta Ulu Önderimiz, Gazimiz, Mareşalimiz, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum” dedi. 

“ONURLA VE GURURLA KUTLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Atatürk’ümüzün bize emanet ettiği, bizlere bıraktığı Cumhuriyeti ilelebet payidar kılmaya, söz verdik, yemin ettik” diyen Gürkan, “29 Ekim Pazar günü Cumhuriyetimizin 100. yılını yine büyük bir heyecan, onur ve gururla kutlamaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak istemeyenler olabilir. 

Cumhuriyetimizin 100. yılını önemsizleştirmeye çalışanlar olabilir. Değerini azaltmaya çalışanlar olabilir. Tarih, zaferlerin sadece kazananların kutladığını yazar. Biz, bize Atatürk’ümüzün en büyük mirası olan Cumhuriyeti, onurla ve gururla kutlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

“YOLUMUZ ATATÜRK’ÜN DEVRİMLERİNİN YOLU” 

Gürkan, “Yolumuz, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu. Yolumuz Atatürk’ün devrimlerinin yolu. Yolumuz, Cumhuriyet’i ilelebet payidar kılma yolu. Bu ülküden, bu amaçtan ne pahasına olursa olsun, nefes aldığımız sürece asla ve asla vazgeçmeyeceğiz. Cumhuriyetin yetiştirdiği tüm bireyler, tüm yurttaşlar; kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla Atatürk’ün ülkülerinden vazgeçmeden Cumhuriyeti ilelebet payidar kılmaya devam edecekler. 

Ve inanıyorum ki evlatlarımız, gelecek nesiller Atatürk’ümüzün izinden giderek, Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacaklar. Ya İstiklal Ya Ölüm, diyerek tarihin akışını değiştiren, bize Cumhuriyeti armağan eden, bu toprakları vatan yapan ve ay-yıldızlı bayrağımızın ebediyen göklerde dalgalanmasını sağlayan Aziz Atam; senin aydınlık yolundan yürümekten asla vazgeçmeyeceğiz. 

Bizlere bıraktığın bu miras, bizleri bu ülkenin, bu dünyanın çağdaş bir üyesi yapma ideali hep yaşayacak. Ve biz bu ideali gerçekleştirmek için senin aydınlık yolunda ilerleyemeye, hiç yorulmadan devam edeceğiz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Büyük Türk Milleti! Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun” dedi. 

TÜRK BAYRAĞI ASMAYA DAVET ETTİ

Tüm Edirne halkından evlerinin balkonlarına ve pencerelerine Türk Bayrağı asmaya davet eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, yayınladığı mesajında “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda tüm Edirnelileri, evlerine, balkonlarına, pencerelerine Türk Bayrağımızı asmaya davet ediyorum. Cumhuriyetin 100. yılında, bu önemli günde, bu önemli haftada hep beraber önemli bir tarihe tanıklık edeceğiz. 

Edirne olarak Cumhuriyete, Atatürk’e yakışır bir şekilde bayramımızı hep beraber kutlayacağız” ifadelerine yer verdi. Edirne Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek 100. Yıl Yürüyüşü ile Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilecek Onur Akın Konserine de tüm Edirne halkını davet eden Başkan Gürkan, mesajına şöyle devam etti: “Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlama programı kapsamında 29 Ekim Pazar günü saat 20.00 ‘de Şükrüpaşa İlkokulu önünden başlayarak, Atatürk Anıtı’mızda son bulacak Zafer Yürüyüşü gerçekleştireceğiz. 

Sizleri bu şanlı günde, bu anlamlı günde, tüm Edirne tek vücut olarak, Zafer Yürüyüşünde birlikte yol almaya davet ediyorum. 100. yıl kutlamalarımız, 29 Ekim Pazar saat 21.00’de Saraçlar Cadde’mizde gerçekleştireceğimiz Onur Akın Konseri ile devam edecek. Haydi Edirne’m bu şanlı günü coşkuyla kutlayalım. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun”

Haber / Ebru CÜNİ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *