[ad_1]

Filistin’e destek mitingine; Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

“BARIŞI VE ADALETİ YENİDEN TESİS EDECEĞİZ”

Fetih Suresi’nin okunması ile başlayan miting, çocuklar tarafından ‘Mescid-i Aksa’yı Gördüm Düşümde’ şiirinin okunması ile devam etti. Ardından Yeniden Refah Partisi Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Burak Çapkın konuşma yaptı. Çapkın, “Bu akşam buraya Filistinli kardeşlerimize destek olmak, katil, alçak ve siyonist İsrail devletine karşı bir birliktelik sağlamak için toplandık. 

Fakat biliyoruz ki boş söylemler ve kınamalar Siyonizm’i durdurmaya yetmez. Merhum Erbakan Hocamızın ifadesiyle; ‘Siyonizm laftan anlamaz, güçten anlar güçten’ Bizlerin elinde bulunan bu akşam sadece dil ile zulmü engellemeye çalışmaktır. İşte bu görevi ifa etmek için bu meydana toplandık. Görüyoruz ki bu meydanlardaki kalabalık ve coşku Filistinli kardeşlerimizin ceplerinde ve kalplerinde bulunan şanlı ay yıldızlı bayrağımızın çok yakında Kudüs’te dalgalanacağının müjdesidir. 

‘Şüphesiz ki biz sana apaçık bir fetih ihsan ettik’ ayeti mealindeki müjdeye yeniden mazhar oluşumuzun müjdesidir bu meydanlar. Ecdadımızın emaneti olan muhtelif coğrafyalarda zulmü durdurup barışı ve adaleti yeniden tesis edeceğimize söz veriyoruz” dedi. 

DUALAR EDİLDİ 

 

Çapkın, “Tabi ki bu işlerin sadece söylemle değil fiili yaptırımla olduğunu biliyoruz ve buradan Halife Mutasım örneğini hatırlatarak devlet büyüklerimize seslenmek istiyoruz. Halife Mutasım, 17 bin kişilik orduyu bir kadının çığlığı üzerine harekete geçirmişken bugün Müslüman devletler binlerce çocuk ve kadının çığlığı karşısında sessiz kalmayı tercih ediyor. 

Mutasım demişti ki; ‘Bir kadın bile namusunu koruyamıyor ise Harun Reşid Oğlu bu Mutasım yaşamasın’ Bizler de en azından fiili olarak devlet büyüklerimizden şunları talep ediyoruz: İlk iş olarak İsrail’deki büyükelçimizin geri çağırılması, insani bir koridor oluşturup Türkiye Cumhuriyeti öncülüğünde temel gıda ve sağlık ekipmanlarının Gazzeli kardeşlerimize ulaştırılması, Adana İncirlik üssü ve İsrail’in hava savunma sisteminin merkezi, demir kubbenin temeli olan Malatya Kürecik Radar Üssü’nün bir an evvel kapatılması, D8 Ekonomik İş Birliği üyelerinin, Müslüman devletlerin bir araya gelerek İsrail ve onun yardakçısı Amerika Birleşik Devletlerine karşı siyasi ve iktisadi yaptırımlar uygulaması gerekmektedir. 

Sesimizi Kapaklı’dan en tepeye kadar duyurmamıza destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Filistinli kardeşlerimize ithafen, ‘Mahzenlerde beklemek ziyan artık yiğidim, fecri sadık vaktidir uyan artık yiğidim, ateşlerde yansan bile dayan artık yiğidim, hakikate dönüyor rüyan artık yiğidim, zalimler için karar verildi, infaz kaldı, ufka bir bak ilerle inkılaba az kaldı’ Tekrardan bu kutlu kalabalığa saygılarımı sunuyor ve hepinizi Allah’a emanet ediyorum” ifadelerini kullandı. Yeniden Refah Partisi tarafından düzenlenen miting, basın açıklaması sonrası Gazze halkına edilen dualar ile birlikte sona erdi.

Haber / İrem BANÇO 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *