[ad_1]

 

Cumhuriyetimizin ilanının 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj paylaşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “İstiklalden İstikbale Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 100’üncü kuruluş yıl dönümüne ulaşmanın heyecanı, onuru, mutluluğu ve coşkusunu yaşıyoruz.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj paylaştı. 

“BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ CUMHURİYETİN İLANI İLE TAÇLANDI” 

“Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 100’üncü kuruluş yıl dönümüne ulaşmanın heyecanı, onuru, mutluluğu ve coşkusunu yaşıyoruz” diyen Başkan Çetin, “Cumhuriyet, Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz kahramanlık mücadelesinin, eşsiz vatan sevgisinin, vazgeçilmez bağımsızlık iradesinin ifadesi olan en güzel eseridir. 

Milletimizin tarih yolculuğundaki varoluş ve bağımsızlık mücadelesi Cumhuriyetin ilanı ile taçlanmıştır. İstiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhudur. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ diyerek bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin ilkeleriyle, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla daha güçlü, daha müreffeh, daha itibarlı bir şekilde aydınlık bir geleceğe ilerliyoruz. 

İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bizlere üzerinde özgürce nefes aldığımız bu vatanı armağan eden tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla, minnetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Haber / Ebru CÜNİ  

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *