[ad_1]

 

Konserler, kentin dört bir yanında Edirneliler ile buluştu. Bando ekiplerinin Saraçlar Caddesi’nde gösteri sundu. 

Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali kapsamında kentte çeşitli etkinlikler düzenlendi.

EDİRNELİLER İLE BULUŞTULAR

11. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’ne bu yıl Edirne Belediyesi Bando Ekibi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Bando Ekibi, Bulgaristan Dobriç Bando Ekibi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bando Ekibi, Fanfara Mezzo Forte Otopeni Primaria Bando Ekibi, Seferihisar Belediyesi Bando Ekibi ve Gencer Savaş Bandosu katıldı. 

Bando ekipleri kentin dört bir yanında konser vererek, Edirneliler ile buluştu. Bando ekipleri, son performanslarını ise Saraçlar Caddesi’nde sergiledi. Gencer Savaş Bandosu, Roman havalarına yorum katarak, şarkılar seslendirdi. Edirneliler, festivale katılan ulusal ve uluslararası bando ekiplerinin çaldığı parçalarla dans edip, doyasıya eğlendi.

7 DİLDE ŞARKILAR KONSERİ YAPILDI 

 

Edirne Belediyesi’nin festivale kapsamında gerçekleştirdiği bir diğer etkinliği de “7 Dilde Şarkılar Konseri” oldu. Meriç Nehri Kenarı’ndaki Protokol Evi’nde sahne alan Edirne Belediyesi Kent Orkestrası, verdiği konser ile müzik şöleni yaşattı. Konserde seslendirilen İzmir Marşı’na Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da eşlik etti. 

Haber / Menşure KARDEŞ

 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *