[ad_1]

Edirne Belediyesi tarafından başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında Şükrüpaşa Mahallesi’nde İçme Suyu Şebekesi’nin büyük bir bölümü, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Toplama hatları imalatının ise tamamı bitti. 

MAZGAL YENİLEME ÇALIŞMASI YAPILDI 

Altyapı çalışmalarının ardından bozulan yollara asfalt atıldı, bazı sokaklara kilit parke taş döşendi. Kaldırımlar yenilendi, yol çizgi çalışması ve mazgal yenileme çalışmaları gerçekleştirildi.

“TEMİZ TUTALIM” 

Şükrüpaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Tasmalı, “Bütün yol tamirleri, asfaltlama çalışmaları, kaldırım düzenlemeleri devam ediyor. Bu işler olanak işi. Altyapı çalışması yapılan yerlerin oturuşması beklendi. Vatandaşımız üzüldü ama şimdi de mutlular. Ben de mutluyum. Vatandaşımızın derdi çözüldü. Onlar mutlu oldukça biz de mutlu oluyoruz” diye konuştu. 

Edirne Belediyesi’nin çalışmalarına suni gölet olarak bilinen Barış Parkı’nda da devam ettiğini belirten Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, “Suni Gölet, mahallemizin, şehrimizin dinlenme merkezi, yürüyüş merkezi. Kafkas tabya da burada bulunmaktadır. Suni Gölet’imizin tabanı baya bozulmuştu. Sayın Belediye Başkanımız Suni Gölet’in tabanına asfalt attı.

Üzerine de plastik malzeme döşeyeceğini söyledi. Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Vatandaşlarımız burada vakit geçiriyor, yürüyüş yapıyorlar. Belediyemiz tarafından gölettin yanında bulunan yeşil alanın, tabyaların da temizlikleri yapılıyor. Vatandaşlarımızın da bu alanı temiz tutmaları gerekmektedir. Ne kadar temiz tutarsak, vatandaşlarımız da o kadar rahat edecektir. Çöplerini de çöp bidonlarına atmalarını rica ediyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ BURADA HİZMET ALIYOR” 

Şükrüpaşa Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde bulunan Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin mahallenin en önemli kazanımlarından olduğunu belirten Tasmalı, “Bu hizmeti de Sayın Kırkpınar Ağamız Seyfettin Selim ve Belediye Başkanımız Recep Gürkan mahallemize ve Edirne’mize kazandırdı. Çocuklarımız buradan hizmet alıyor” dedi. 

Haber / Menşure KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *