[ad_1]

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli; “Lüleburgaz halkı her şeyin en iyisini hak ettiği gibi modern, konforlu ve çağdaş yolları kullanmayı hak ediyor. Lüleburgazlılara, saygı değer komşularımıza göstermiş oldukları bu sabırdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Lüleburgaz’ın en önemli arterlerinden olan Emrullah Efendi Caddesi yenilendi. Yaklaşık 1 buçuk ay süren çalışmayla yenilenen Emrullah Efendi Caddesi, vatandaşların kullanımına açıldı.

İNCELEMELERDE BULUNDU

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, çalışmaların tamamlanmasının ardından trafiğe açılan caddede incelemelerde bulunarak Fen İşleri Müdürü Mehmet İbrikçi’den bilgiler aldı. Emrullah Efendi Caddesi’nin Lüleburgaz’ın önemli arterlerinden biri olduğunu belirten Başkan Gerenli, “Maalesef pandemi nedeniyle bazı işlerimizi ertelemek zorunda kaldık, altyapı ve yollarla ilgili. 

Başka şeylere öncelik vermiştik ama burayla ilgili çalışmalarımız hep programımızdaydı, bu sene hayata geçirdik. Lüleburgaz halkı her şeyin en iyisini hak ettiği gibi modern, konforlu ve çağdaş yolları kullanmayı hak ediyor. Bu yönde arkadaşlarımın yapmış olduğu çalışmalar artık sona erdi. Ve bugün itibariyle bu yolu trafiğe açtık. 

Yayalaştırma bölgesinde bu süreç içerisinde bir takım sorunlar yaşandı. Malesef çok fazla araç girmek zorunda kaldı. Bu bölgedeki esnafımız biraz sorunlar yaşadı, komşularımız sorunlar yaşadı. Bir kez daha sevgili Lüleburgazlılara, saygı değer komşularımıza göstermiş oldukları bu sabırdan dolayı çok teşekkür ediyorum ve Lüleburgazımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

5 BİN METREKARE KAPLAMA YAPILDI

 

Lüleburgaz Belediyesi’nden çalışmayla ilgili yapılan açıklamada “Emrullah Efendi Caddesi’nde 350 metre uzunluğundaki bölümde gerçekleştirilen çalışma kapsamında yaklaşık 5 bin metrekare kaplama yapıldı. Bu çalışmanın 3 bin 500 metrekaresi yolda, 1500 metrekaresi ise kaldırımlarda uygulandı. 

Yolun bir önceki haline göre kaldırımlardaki yükseklik azaltılarak, 7,5 santimetre olarak ayarlandı. Araçların kaldırımlara çıkmasını önlemek için reflektörlü babalar yerleştirildi.  Master Plan doğrultusunda yolun sağ tarafında cepler oluşturuldu. 

Caddede kullanılan malzeme diğer sokaklarda kullanılan kilit parke taştan farklı olarak birbirine geçmeli ‘S taşı’ kullanıldı. Yolda aynı zamanda erişilebilirlik anlamında engelliler de düşünülerek, yolun bir tarafındaki kaldırıma kabartmalı hissedilebilir yüzeyli zemin döşendi” denildi. 

Haber / Ebru CÜNİ

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *