[ad_1]

Lüleburgaz Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Kongre Meydanı’nda etkinlik düzenledi.

“DÜNYA HEPİMİZE YETECEK KADAR BÜYÜK”

Lüleburgaz Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’ndeki can dostların temel itaat ve sosyalizasyon gösterileri sergilendi, ardından köpek eğitmeni Uğur Kurşun eğitimli köpekler ile frizbi gösterisi gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, can dostların yaşam ve barınma hakkına kavuşabilmesi adına çalışmaya devam ettiklerini belirterek, “Yeryüzünde yaşayan en baskın tür olan insanın her geçen gün nüfusu artarken, biyolojik çeşitliliğin azaldığını ve birçok türün ise soyunun tükendiğini görüyoruz. 

Eğer birlikte yaşadığımız diğer canlılara karşı yaklaşımımızı değiştirmez, onlara sanki bizlerin kölesiymiş gibi davranmayı bırakmazsak kendi türümüzün de sonunu getireceğiz. Oysa ki, bu dünya hepimize yetecek kadar büyük” dedi. 

“KANUN DEĞİŞİKLİKLERİNE İHTİYAÇ VAR”

 

“Bu dünya, hepimizin üzerinde uyum içerisinde yaşamasıyla güzel” diyen Gerenli, “Göreve geldiğimiz günden beri, Durak Mahallemizde bulunan Lüleburgaz Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde 9 binden fazla can dostumuzu tedavi ederek sağlıklarına ve 600’e yakın can dostumuzu da sahiplendirerek yeni yuvalarına kavuşmalarını sağladık.  

Maalesef bir kısmı hala sokaklarda yaşamaya devam ediyorlar. Bu sorunun çözülebilmesi için ciddi ülke politikalarına ve kanun değişikliklerine ihtiyaç var” ifadelerini kullandı. 

“LÜLEBURGAZ’DA HER ŞEY SEVGİYLE BAŞLIYOR”

 

Sokakların, caddelerin ve kentlerini hepimizin olduğunu kaydeden Gerenli, “Johann Wolfgang von Goethe’nin bu konuda çok güzel bir sözü var: ‘Bir kentin sokak hayvanları sizden kaçmıyorsa oraya yerleşin, çünkü komşularınız güzel insanlardır’ Her şeyin sevgiyle başladığı Lüleburgaz’da başta siz hayvan sever komşularımız ve canla başla çalışan ekip arkadaşlarım olmak üzere, herkese teşekkürü bir borç bilirim” diye konuştu Etkinliğin sonunda 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ne özel olarak hazırlanan kedi ve köpek mamaları minik öğrencilere dağıtıldı.

Haber / Ebru CÜNİ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *