[ad_1]

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay; Ocak ayında Tekirdağ’dan yapılan ihracatın 2023 yılının aynı ayına göre yüzde 3,5 arttığını belirtti. 

 

Tekirdağ merkezli firmalar 2024 yılı Ocak ayında 148.6 milyon dolar ihracat rakamına ulaştığını belirten Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay; “Ocak ayında ilimizden yapılan ihracat bir önceki aya göre yüzde 4.3 artmıştır” dedi. 

 

“TEKİRDAĞ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Ocak ayında Tekirdağ’dan ihraç edilen ürünler olarak; demir ve demir dışı metaller, Kimyevi maddeler ve mamulleri, Elektrik ve elektronik, Hazır giyim ve konfeksiyon, tekstil ve hammaddeleri, makine ve aksamları, iklimlendirme sanayisi ve otomotiv endüstrisinin ön sıraya çıktığını dile getiren Günay, “Tekirdağ’dan ihraç yapılan ülkeler arasında ise ön sırada; Almanya, ABD, Rusya Federasyonu, Bulgaristan, Fransa ve İspanya yer almıştır. İhracatımızın artmasında rol oynayan firmalarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Tekirdağ için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

 

Haber / Erdal AYDIN

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *