[ad_1]

24 Ocak 1993 tarihinde evinin önünde uğradığı bombalı suikast sonucu yaşamını yitiren gazeteci- yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 31. yılında Edirne’de, Edirne Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda gösterime sunulan Unutma Bizi” tiyatro oyunu ile anılacak.

 

ÜCRETSİZ OLARAK SAHNELENECEK

 

Levent Üzümcü Tiyatrosu tarafından hazırlanan, Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği, Zülfü Livaneli, Timur Selçuk, Cem Karaca ve Dengin Ceyhan’ın bestelerinin yer aldığı, Orhan Aydın ve Levent Üzümcü’nün usta oyunculuğu ile sahneye taşınacak “Unutma Bizi” tiyatro oyunu 31 Ocak Çarşamba Saat 20.00’de Edirne Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda ücretsiz olarak sahnelenecek.

 

EDİRNELİLERE DAVET

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 24 Ocak 1993 tarihinde uğradığı bombalı saldırı sonucu katledilen aydın-gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun hayatını anlatan “Unutma Bizi” tiyatro oyuna tüm Edirnelileri davet etti. Gürkan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin özgürlük ve adalet mücadelesinin simgelerinden, araştıran ve sorgulayan değerli gazeteci, yazar Uğur Mumcu, ülkemizin yetiştirdiği en önemli değerlerden biriydi. Alçak bir suikast sonucu kaybettiğimiz devrimci gazetecimizi aramızdan koparılışının 31’inci yılında saygı ve özlemle anıyor, 31 Ocak Çarşamba Saat: 20.00’de sahnelenecek “Unutma Bizi” tiyatro oyununa tüm Edirnelileri davet ediyorum” dedi. 

 

Haber / Menşure KARDEŞ

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *