[ad_1]

 

Buluşmaya Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli ve il yönetimi, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Emir Tarcan, ilçe yönetimleri, CHP ilçe belediye başkan aday adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı. 

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda konuşan CHP Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli, “Bugün bizim için ve Tekirdağ’ımız için çok önemli bir gün. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Tekirdağ ilinde yerel iktidarımızın devamını sağlayacak mücadelemizin başladığı gün. 

 

Bugün 12-0 ile ilimizdeki tüm belediyeleri alacağımız yerel iktidar yürüyüşümüzün de ilk adımıdır. Daha önce yaptık, yine yapacağız. Hep birlikte omuz omuza mücadele ederek Tekirdağ’ın her ilçesinde başarıya ulaşacağız. Bu inançla bugün burada Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız sayın Dr. Candan Yüceer ile bu mücadeleyi başlatıyoruz” dedi. 

“O’NUN ENGİN TECRÜBESİNDEN YARARLANMAK BİZİM İÇİN ONURDUR”

İl Başkanı Taşmerdivenli, “2014 yılında kurulan Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizde 10 yıl boyunca başarılı işlere imza atarak emek veren sayın başkanımız Kadir Albayrak’a vermiş olduğu tüm hizmetler için teşekkür ederken, sayın başkanımız Kadir Albayrak’ın da deneyimleriyle, çalışma azmiyle daima bizim yanımızda olacağına, bize yol göstereceğine inancım tamdır. O’nun engin tecrübesinden yararlanmak bizim için onurdur. Sosyal belediyecilik anlayışında çığır açan Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliği sayın Candan Yüceer ile birlikte sosyal belediyecilik alanında çığır açmaya ve hizmet vermeye devam edecektir. Örgüt olarak ve partili olarak bizlere düşen görev planlanmış olan projelere yenilerini de ekleyerek Tekirdağ’ın dört bir yanına daha iyi hizmetler vermek için mücadele edecek olan sayın başkanımıza tüm gücümüzle destek vermek ve yanında olmaktır” diye konuştu. 

 

“ÖZGÜRCE YAŞAYABİLİYORSAK ŞEHİTLERİMİZ SAYESİNDE”

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Candan Yüceer de vatanımız için hayatını kaybeden şehitlerimizi anarak “Bu vatan, şehitlerimizin kanlarıyla bugünlere geldi. Bugün biz burada, bir arada, özgürce, namusumuzla, şerefimizle ayakta durabiliyorsak, yaşayabiliyorsak şehitlerimiz sayesinde. Mekanları cennet olsun” dedi. Karne alan öğrencileri de tebrik eden Yüceer, öğrencilere ve öğretmenlere iyi tatiller diledi. 

“ÇOK HEYECANLI VE ÇOK GURURLUYUM”

Çok heyecanlı ve çok gururlu olduğunu söyleyen Yüceer, “Bu farklı bir şey. Yıllardır sokaklarda, alanlarda, köylerde, her yerde hep beraberiz. Mavi gözlü şehrimin dost insanları. Acımızı, sevincimizi, umudumuzu, ekmeğimizi bölüşüyoruz. Candan Tekirdağ’ın candan insanları. Kıymetli hemşehrilerim, Cumhuriyet Halk Partisi ailem. Sizlerin desteğiyle, sizlerin teveccühüyle ve sayın genel başkanımız Özgür Özel’in öncülüğünde Parti Meclisimizin takdiriyle CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı seçilmemin gururunu ve heyecanını yaşıyorum. Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’e, Cumhuriyet Halk Partisi aileme, kıymetli hemşehrilerime, evim, yuvam, sevdam Tekirdağ’ıma hizmet etme görevine beni layık gördüğünüz için hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Bugüne kadar her zaman bağrınıza bastınız beni, bugün de bu coşkuyla bu heyecanla bağrınıza bastınız. Hepinizden Allah razı olsun. Birileri kadın kimliğini yok sayarken, sizler, partim ‘Tekirdağ’ımıza bir kadın eli değsin, bir kadın emeği gelsin’ dediniz. Ne mutlu biz kadınlara. ‘Üç Kemal’in şehrine candan bir başkan yakışır’ dediniz. Ne büyük onur bana” diye konuştu. 

“ÜLKEME, MEMLEKETİME HİZMET ETMEK BENİM İÇİN HER ZAMAN ONURDUR”

Bugüne kadar yeri geldi mecliste, yeri geldi alanlarda Tekirdağ’ın ayrımsız her insanı için, her karış toprağı için, her damla suyu için, yeşili için mücadele ettiğini dile getiren Yüceer, “Çocuklarımızın geleceğini, kadınlarımızın güvenliğini, emeklimizin emekçimizin geçimini savundum. Tekirdağ’ımıza, Trakya’mıza üvey evlat muamelesi yapılmasına, kaynaklarının emilmesine, ama iş hizmet vermeye gelince yok sayılmasına, ihmal edilmesine karşı durdum. Bir kadın, bir anne hassasiyeti, adaleti içerisinde evimin, ailemin, yuvamın hakkını, hukukunu savunmaya, her platformda Tekirdağ’ın sesi olmaya çalıştım. Ülkeme, memleketime hizmet etmek benim için her zaman onurdur. Onur duydum, onur duyacağım” dedi. 

“TEKİRDAĞ’DA DESTAN YAZACAĞIZ”

Bu yolda pusulasının ‘Tekirdağ’, parolasının ‘Önce Tekirdağ’ olduğunu ifade eden Yüceer, “’Önce Tekirdağ’ demeyen kimseyle yol yürümedim. Tekirdağ dışında derdim olmadı. Önümüzdeki seçimde de, bu hizmet yarışında bayrağı değerli büyüğümüz, belediye başkanımız Kadir Albayrak’tan devralacağız. Örgütümüzle, partililerimizle, ilçe adaylarımızla tam uyum içinde destan yazmak için çok çalışacağız. 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediyesi ve 7 ilçe belediyesini kazandık. Bu son seçimde 9 ilçede birinci parti olduk. Artık Tekirdağ’a 12’de 12 lazım. Tekirdağ’da 12’de 12 yapmaya hazır mısınız? Süleymanpaşa’yı, Muratlı’yı, Hayrabolu’yu, Malkara’yı, Şarköy’ü, Çorlu’yu, Çerkezköy’ü, Kapaklı’yı, Marmaraereğlisi’ni, Saray’ı, Ergene’yi kazanacağız. Kazandığımızda Tekirdağ kazanacak, kadınlar kazanacak, gençler kazanacak, Çerkezköy’deki emekçi kardeşim kazanacak, Süleymanpaşa’daki esnaf kazanacak. Şarköy’ün üzümü, Hayrabolu’nun ayçiçeği kazanacak. 

 

Tekirdağ’da destan yazacağız. Tekirdağ’da hiçbir ilçemizi sosyal belediyecilikten mahrum etmeyeceğiz. Karşımızda ittifak varmış, yıpratma çabaları varmış. Öyleymiş, böyleymiş. Hiçbir çaba, bu başarıdan bizi alıkoyamayacak. Bu seçimde Tekirdağ’ı al bayraklarımızın rengine boyuyoruz.   Sadece 11 ilçemizi, büyükşehri kazanmak bizim için yetmez. Biz hepsinde oylarımız artıracağız. Bugünden başlayarak daha çok çalışacağız. Girmediğimiz sokak, dokunmadığımız insan, görmediğimiz sorun, bulmadığımız çözüm kalmayacak. Tekirdağ öyle bir destan yazacak ki Allah’ın izniyle diğer 80 ilde yankılanacak. Kaynaklarımızı emen, bizi yok sayan, Tekirdağ’a üvey evlat muamelesi yapanlara, bizi dışlayanlara 31 Mart’ta tokat gibi bir cevap vereceğiz. Türkiye’ye demokrasimizle, dayanışmamızla, projelerimizle, doğayla barışık çözümlerimizle örnek olacağız” dedi. 

“TEKİRDAĞ, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ŞEHRİDİR”

Ülkemizin son yıllarda çok ağır bedeller ödediğini söyleyen Yüceer, “Gençlerimiz çareyi başka ülkelerde arar hale geldi. Huzur, dirlik ve düzen bozuldu. Tekirdağ ise tüm bunlara rağmen hep güvenli bir sığınak oldu insanlarımıza. Bu şehir neşesini, heyecanını, yaşama sevincini hiç kaybetmedi, umuttan, Cumhuriyetten, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda daima ileriye gitmekten asla vazgeçmedi. Tekirdağ bir duruştur, Tekirdağ bu ülkede bir umuttur, Tekirdağ cumhuriyettir. Tekirdağ demokrasidir. Tekirdağ eşitliktir. Tekirdağ özgürlüktür. Tekirdağ, Mustafa Kemal Atatürk’ün şehridir. Tekirdağ bizim şehrimizdir. Tekirdağ 1 milyon 200 bin insanın şehridir. Hepimiz Tekirdağ’ımızı, birbirimizi gönülden seviyoruz. Ayrımsız, ötekisiz, sımsıkı sarılarak, bu şehrin, bu toprakların, ‘korkma’ diye başlayan bir milletin, Mustafa Kemal Atatürk’ün bir evladı olmaktan gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı. 

“BUGÜN DÜNDEN, YARIN BUGÜNDEN İYİ OLSUN DİYE ÇALIŞACAĞIZ”

Aylardır Tekirdağ’ı bir ucundan bir ucuna ilçe ilçe, mahalle mahalle, sokak sokak gezdiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkan  Adayı Dr. Candan Yüceer, “Çarşıda pazarda hemşehrilerimle konuşuyorum, esnaf kardeşlerimle sohbet ediyorum. Hepsinden söz aldım, hepsine söz verdim. Tekirdağ’ımızı hak ettiği yere inşallah el birliğiyle taşıyacağız. Kadir Albayrak başkanım, 10 yıldır bu şehre hizmet etti. Sağlam temeller attı. Allah razı olsun. O’nun tecrübesinden her zaman faydalanacağım. O’nun attığı temellerin üstüne güzel bir gelecek inşa edeceğiz. El ele verip Tekirdağ’ımızı Türkiye’nin parlayan yıldızı yapacağız. 

 

Tekirdağ, 100 yaşını dolduran Cumhuriyete yakışır bir Cumhuriyet şehri olacak. Yeşiliyle, mavisiyle, ormanıyla, deresiyle, parkıyla, bahçesiyle güzel Tekirdağ’ımızı daha da güzelleştireceğiz. Mutlu çocukların sesleri kuş cıvıltılarına karışacak. Esnafımızla, iş insanımızla, emekçilerimle, çiftçimizle çokça üretip kazanacağız bu şehirde. Toprağımızın bereketini, soframızın bereketini, işçimizin bereketini çoğaltacağız birlikte. Üreten, ürettiğinden kazanan bir Tekirdağ’ı hep birlikte inşa edeceğiz. Kenti ve insanı merkeze alacağız. Tekirdağ’ımız çok kültürlü bir şehir, çok verimli bir şehir. 

 

Sanayisiyle, tarım ve hayvancılığıyla, turizmiyle, üniversitesiyle, lojistik yatırımlarıyla, sosyo-kültürel hayatıyla Türkiye’nin en gözde şehirleri arasına girecek. Hemşehrilerimin daha mutlu olduğu, Tekirdağ’ın hak ettiği hizmeti aldığı, sosyal belediyeciliği uygulayan bir Tekirdağ için çalışacağız. Toplu taşımada, kentleşmede daha ileri gitmiş, havasıyla, suyuyla sorunsuz, krizlere ve afetlere daha dayanıklı bir Tekirdağ için çalışacağız. Bizim rakibimiz yine biziz. Bugün dünden, yarın bugünden iyi olsun diye çalışacağız” dedi. 

“TEKİRDAĞ BİR KALE”

Tekirdağ’ın bir kale olduğunu söyleyen Yüceer, “Cumhuriyetin kalesi. Gençlerin kalesi. Kadınların kalesi. Atatürk’ü sevenlerin kalesi. Bizim kalemiz. Şimdi bu kaleyi güçlendireceğiz. Tekirdağ’ı şaha kaldıracağız. Adına yakışır, hedeflerine yakışır, lider bir kent yapacağız. Artık mevsimler değişiyor. İklim temelli istikrarsızlık başta büyük kentleri olmak üzere tüm yaşam alanlarını tehdit ediyor. Tekirdağ’ın su sorununu kalıcı olarak çözmek ilk işlerimizden biri olacak. Kolay olmayacak ama başaracağız. Artık yönetimde evrensel standartları yakalayacağız. 

 

Çöpümüz boşa gitmeden onu en verimli şekilde değerlendirip enerji kaynaklarına çevireceğiz. Artan nüfusla birlikte çok daha etkin ve entegre bir toplu ulaşım altyapısını kuracağız. Tüm dünya yeşille buluşmaya çalışıyor. Tekirdağ’ımıza Allah gani gani yeşillik vermiş. Biz bu yeşili koruyup geliştireceğiz. Doğayla daha uyumlu, büyürken kirletmeyen, betona boğulmayan yemyeşil bir Tekirdağ inşa edeceğiz. Tekirdağ’da çevre felaketini, doğa yıkımını ve kirletilmiş sularımızla ortaya çıkan tabloyu kentimizin bütün paydaşlarıyla el ele vererek değiştireceğiz. Tekirdağlı gençlerin, bu kentte geleceklerini kuracakları imkanları sağlamak boynumuzun borcu. Tekirdağ gençlerine yatırım yapacak. Tekirdağ’da yaşayan çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir biçimde bu kentin tümünde rahatça oynayabildiği, eğitim aldığı ve geleceğe hazırlandığı ortamları sağlamak boynumuzun borcu. 

 

Tekirdağ çocuklarına yatırım yapacak. Tekirdağ’da yaşayan kadınların, eğitim ve istihdam başta olmak üzere yaşamın bütün alanlarında hak ettikleri biçimde hem temsil edilmeleri hem de gelişmeleri için her türlü adımı atacağız. Tekirdağlı kadınları desteklemek boynumuzun borcu. Tekirdağ kadınlara yatırım yapacak. Türkiye’nin en güzel şehri olmak bize yetmez. Tekirdağ’ımızın dünya şehri yapacağız. Bunu yapacak kudret, azim, enerji, inanç bizde var, Tekirdağlılarda var” dedi.

 

Yüceer, “Seçim çalışmalarında ve sonrasında söz veriyorum size, küçükten büyüğe tüm Tekirdağlılar önce Allah’a, sonra bana emanet. Gençlerimizin Candan ablası, büyüklerimizin çalışkan evladı, kız kardeşlerimin dert ortağı, ihtiyaç duyan herkesin elinden tutan başkanı olacağım. Tekirdağ’a layık olacağım. Hayırlı evlat olacağım. Herkesin başkanı olacağım. Herkese candan olacağım. Sadece belediyenin değil, kentimizin başkanı, sözcüsü, savunucusu olacağım. Makamlar insanı büyütmez, insanlar makamı büyütür derler. Ben de talip olduğum makamı büyütmeye adayım. Ailemden gördüğüm, okulda öğrendiğim, iş hayatında edindiğim, siyasette biriktirdiğim ne varsa şehrimin hizmetine sunacağım. 

 

Bu hizmet yarışında en hızlı koşan, bayrağı en ileriye taşıyan olacağım. Bunu ancak sizlerle beraber yapabilirim. Var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz. Seni beni, kişisel beklentilerimizi, kırgınlıklarımızı, sitemlerimizi bir kenara bırakıp omuz omuza, el birliğiyle, gönül birliğiyle çalışacağız, söz mü? Tekirdağ’ı aydınlık güzel bir geleceğe taşıyacağız, söz mü? Rehavete kapılmak yok. Son güne kadar arı gibi çalışacağız söz mü? Kimseyi dışlamak yok, insanlarımızla aramızda engel olmayacak, herkese candan olacağız, söz mü? Pusulamız ‘Tekirdağ’, parolamız ‘önce Tekirdağ’. ‘Önce Tekirdağ, önce Tekirdağ’ın güzel insanları’ diyeceğiz söz mü? O zaman ben de söz veriyorum. 

 

Bana güvenen, bana inanan herkese layık olacağım. Tekirdağ’ın en çalışkanı olacağım. ‘Önce Tekirdağ’ demekten asla vazgeçmeyeceğim. Hiçbir ilçemizi sosyal belediyecilikten mahrum etmeyeceğiz. 12’de 12 yapacağız. Tekirdağ’da el birliğiyle bir başarı öyküsü yazacağız” diye konuştu. 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *