[ad_1]

 

Edirne Valisi Yunus Sezer, Vali Fahri Yücel İlkokulu ve Selimiye İmam Hatip Ortaokulu’nda 2023-2024 Eğitim Öğrenim Yılı 1. dönem sonu karne törenine katılarak öğrencilere karnelerini verdi.

Edirne’de 292 okulda eğitim öğretim verildiğini belirten Edirne Valisi Yunus Sezer, “İl merkezimiz ve ilçelerimizde toplamda 56 bin 645 tane de öğrencimiz var. Bugün 56 bin 645 öğrencimiz karnelerini aldılar. Önlerinde 2 hafta var, bu 2 hafta boyunca bol bol kitap okuyup aktivitelerde bulunacaklar. Ben bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum. 5 bin öğretmenimiz görev yaptı” dedi. 

“BÜYÜK BİR FEDAKARLIKLA YERİNE GETİRDİLER”

Öğretmenlerin bu dönemde hem rutin eğitim hem de Edirne’de özel uyguladıkları projeleri de ekstra büyük bir fedakarlıkla yerine getirdiklerini dile getiren Sezer, “Bu sene Bir Kahvenizi İçeriz projesi ile 15 bin ailemizi ziyaret ettiler. Oradaki çocuklarımızın ev ortamını görerek geleceğe hazırlanması açısından neler yapılabilir onu görmüş olduk. Bu sene sonuna kadar bütün aileleri ziyaret etmiş olacağız” diye konuştu. 

 

“SPOR YA DA KÜLTÜREL AKTİVİTE İLE UĞRAŞMALARINI İSTİYORUZ”

Vali Sezer, öğrencilerin yaptığı aktiviteler hakkında da bilgi vererek, “Özellikle dezavantajlı öğrenciler olmak üzere bütün öğrencilerimizin spor ya da kültürel aktivite ile uğraşmasını istiyoruz. Bunun için ilimizde bir proje başlattık. İl genelinde 3 bine yakın dezavantajlı öğrencimizi sporla buluşturduk. Okul sonrasında müzikle buluşturduk. Buralarda yoğun bir çalışma sürdürüyorlar. Ben buradan bütün bu işin kahramanları öğretmenlerimizi, Milli Eğitim Müdürlüğünü, yöneticileri ve okul müdürlerimizi tebrik ediyorum. Çok güzel bir çalışma ortaya koyuyorlar. Yavrularımıza da başarılar diliyorum. İnşallah çok güzel ve başarılı bir hayat kendilerinin olur” dedi. 

Haber / Mehmet Burak TEKEŞ

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *