[ad_1]

Edirne Eski Camii’ndeki anma programa katılan İl Müftüsü Hasan Başoğlu, kılınan namazın ve yapılan tesbihatın ardından konuşma yaptı. 

 

“ALLAH BİRLİĞİMİZİ DAİM KILSIN” 

 

Başoğlu, “Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa ve milletimize sabır niyaz ediyorum. Nasıl ki vaktiyle ecdadımız Eski Camii’mizden İstanbul’u fethetmeye yürüdüyse, nasıl ki burası vaktiyle zikirlerin, tesbihatların, duaların mekânı olduysa bu sabah da burada şehitlerimize dua etmek için sabah namazı sonrası duada buluştuk. Allah’tan niyazımız, fethi kolaylaştırdığı gibi kar, yağmur, çamur demeden kahramanca çarpışan Mehmetçiğimizin işini kolaylaştırması, Onların mansur ve muzaffer olmasıdır. Bu sabah ilimiz başta olmak üzere tüm ülkemizdeki camilerde dualar ediliyor. Benim sizlerden istirhamım askerlerimiz düşmanla mücadele ederken birbirimize düşmememiz, aksine birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmemizdir. Allah birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozmasın, daim kılsın” dedi. 

 

 

 

 

ÇORBA İKRAMIYLA SONA ERDİ 

 

Dua programında Edirne’deki Kur’an-ı Kerim Kurslarında okunan 10 adet hatim ve görevlilerce okunan Kur’an-ı Kerim’ler, tesbihat, zikir ve salavatlar şehitlerimizin aziz ruhuna bağışlandı. Program, Edirne İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Edirne Şubesi’nin çorba ikramıyla sona erdi.

 

Haber / İrem BANÇO 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *