[ad_1]

Alagöz Kültür ve Sanat tarafından hazırlanan, sanat yönetmenliğini Serhat Turak’ın yaptığı tiyatral gösteri “Destanların Destanı, Yüzyılın Destanı”, 10 Ocak Çarşamba günü saat 19.30’da Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı sahnesinde izleyicileri ile buluşacak. Edirneliler, tiyatral dans gösterisini ücretsiz olarak izleyebilecek.

 

TARİHSEL SÜRECİ İŞLİYOR 

 

Müziklerini Taner Demiralp’in bestelediği, Serhat Turak’ın sanat yönetmenliğini yaptığı “Destanların Destanı, Yüzyılın Destanı” adlı gösteri, Nuh Tufan’ından Dede Korkut’a, Dört Element’ten Nevruz’a, Sarı Gelin’den Tomris’e, Cevanşir’den Alparslan’a, destanlardan kahramanlara, ozanlardan şairlere, acılardan zaferlere ve birçok tarihsel süreci işleyecek. Görkemli bir yolculuk niteliğinde olan gösteri, müzik, dans ve tiyatro gibi gösteri sanatlarını bir araya getirerek izleyicisine sunacak.

 

“EN BÜYÜK HAYALİMİZDİ”

 

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nı Edirne’ye kazandırmaktan ve Edirne halkına böylesine güzel etkinlikler sunmaktan mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirnelileri kültür ve sanatla buluşturabilmek en büyük hayalimizdi. Şimdi burası yetenekli gençlerimizin, deneyimli oyuncularımızın, kıymetli sanatçılarımızın uğrak noktası haline geldi. Çok mutluyuz. Şimdi ise ülkemizin ünlü tiyatral gösterisi “Destanların Destanı, Yüzyılın Destanı” ev sahipliği yapıyoruz. İzleyenleri tarihsel bir yolculuğa çıkacak, ücretsiz tiyatral gösteriye tüm halkımızı bekliyorum” dedi.

 

Haber / İrem BANÇO

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *