[ad_1]

Keşan Lisesi Sokak Kütüphanesi’ne açıldığı günden bu yana yaklaşık 11 bin kitap koyduklarını dile getiren Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, “Yaklaşık 15 bin vatandaşımız kütüphanemizden aradığı kitaplara ulaştı. Vatandaşlarımızın bize bağışladığı kitapları da teslim alarak kütüphanemizin dolaplarına koyuyoruz. 

 

Ders kitaplarına, üniversiteye hazırlık kitaplarına, romanlara, hikayelere vatandaşlarımız Keşan Lisesi Sokak Kütüphanemizden ulaşabilirler. Kendi ilgi alanlarıyla ilgili kitapları alıp faydalanabilirler. Burada önemli bir sirkülasyon var. Vatandaşlarımız ulaştıklarını kitapları bitirdikten sonra yerine getiriyor ve yeni kitap alabiliyor” dedi. 

 

“24 SAAT AÇIK”

En büyük beklentilerinin sokak kütüphanesine zarar verilmemesi, zarar verenlerin uyarılması olduğunu söyleyen Gedik “Hepimizin evinde okumuş olduğu kitaplar var. Vatandaşlarımızdan okudukları kitapları sokak kütüphanesine bırakması. Burada kitabı alarak okuyan vatandaşımız da geri getirecektir. 24 saat boyunca açık bir kütüphane. Vatandaşımıza bu konuda hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

Haber / Erdal AYDIN

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *