[ad_1]

 

Törende tesisle ilgili teknik bilgiler veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal, “20.419 metrekare alan üzerinde inşa edilen, toplam 13.986 metrekare kapalı alana sahip, 2.500 seyirci kapasiteli, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FİBA) standartlarında ve Trakya’nın en büyük spor tesisi olan ve yapım çalışmaları tamamlanan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 100. Yıl Kapalı Spor Salonu, 1 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kat olmak üzere toplam 4 Kattan oluşmaktadır. Spor Kompleksi projesinde; Spor Salonu 1.365 metrekare, 152 Araçlık Açık Otopark Yeri, Doping Odası, 

 

Çocuk Oyun ve Bakım Alanı 94 metrekare, 109 Araçlık Kapalı Otopark Yeri, 22 araçlık kapalı ve açık engelli otoparkı, Hakem Odaları, Sporcu Kondisyon + Fitness Odası 110 metrekare, Antrenman Sahası (580 metrekare -236 Koltuk Sayılı Tribün), Antrenör Odaları, Sporcu Dinlenme Odası 90 metrekare, Mescitler, FIBA Odası, Acil Müdahale Odası, güvenlik odaları, basın salonu, Teknik Komiser Odası, 2.463 Kişilik Tribün ( 137 Vip – 147 Basın – 2174 seyirci ), Gözlemci Odası, Kafe 21 metrekare, 480 kişilik Teleskopik Tribün imalatı, yürüyen merdiven imalatı, 2.720 metrekare Uzay Kafes Sistem Çatı ve 2.720 metrekare Titanyum Çinko Çatı Kaplaması yer almaktadır” dedi. 

 

TRAKYA’NIN EN BÜYÜK SPOR TESİSİ 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da Büyükşehir Belediyesi olarak dev yatırımları hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade etti. Çorlu’ya, Trakya’nın en büyük spor tesisini kazandırmanın gurur ve mutluluğu içerisinde olduklarını kaydeden Albayrak, “Güçlü ekonomisi, gelişmiş sanayisi, ulaşım ağı ve ticaret merkezleriyle cazibe merkezi olan Çorlu, yatırımlarımız sonucunda sporun da merkezi haline geliyor. Tekirdağ ilimizin ilk ve tek spor lisesi olan Çorlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Lisemizi 2017 yılında eğitim ve öğretime kazandırdık. Bugün ise uluslararası standartlarda, Trakya’nın en büyük spor kompleksi olma özelliğine sahip Çorlu 100. Yıl Kapalı Spor Salonu’muzu, Cumhuriyet’imizin 2’nci yüzyılına kazandırmış bulunuyoruz” diye konuştu. 

“YEREL, BÖLGESEL, ULUSAL VE ULUSLARARASI TURNUVALARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK”

Çorlu Kapalı Spor Salonu’nun, yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapacağını dile getiren Albayrak, “Büyükşehir Belediyesi olarak hizmete açtığımız Kapalı Spor Salonları, Yarı Olimpik Yüzme Havuzları, halı sahalar ve spor kompleksleri sayesinde spor, Tekirdağ’ımızda yükselen bir değer haline gelmektedir. Hizmetlerimizin gerçek mimarı; bizleri bu göreve getiren Tekirdağ halkıdır. Çorlu 100. Yıl Spor Salonumuzun hayırlı olmasını diliyorum. Siz değerli vatandaşlarımızdan aldığımız güçle hizmet, yatırım ve projelerimize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

 

KURDELE KESİLEREK AÇILIŞ YAPILDI

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Nurten Yontar ve İlhami Özcan Aygun ile Çorlu Kaymakamı Murat Eren’in de konuşma yaptığı törende konuşmaların ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve diğer protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek tesisin açılışı yapıldı. 

DESTANLARIN DANSI İLGİYLE İZLENDİ

Çorlu 100. Yıl Kapalı Spor Salonu’nun açılış etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Destanların Dansı Tiyatral Dans Gösterisi de beğeniyle izlendi. 

Haber / Buse AKIN

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *