[ad_1]

Kırklareli Ticaret Borsası’nda düzenlenen protokol töreninde imzaları Trakya Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Mahmut Şahin, Kırklareli Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel attı. 

 

KENT EKONOMİSİNE KAZANDIRILMASI HEDEFLENİYOR

 

Kırklareli Ticaret Borsası ve Trakya Kalkınma Ajansı iş birliğinde imzalanan protokol ile katma değeri yüksek olan ve Kırklareli’ ne değer katacak Karahıdır Kirazı ve Kırklareli Köftesine coğrafi işaret alınarak ürünlerin kent ekonomisine kazandırılması hedefleniyor. Tescil edilmesiyle birlikte ürünler hem korunacak hem de bozulmadan gelecek kuşaklara aktarılacak ve bölgenin ekonomik ve kültürel yönden gelişmesine katkı sunacak.

 

ORTAKLAŞA KARŞILANACAK

 

İmzalanan protokol çerçevesinde Türk Patent ve Marka Kurumu ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilecek tescil vb. prosedürel işlemler için ödenmesi gereken ücret, vergi vb. ödemeler, ulusal ve uluslararası kurumlardaki tescil işlemleri için ihtiyaç duyulacak idari, teknik (analiz işlemleri vb.) hizmetlerin temini için gerekli harcamalar ajans ve paydaş kurum tarafından ortaklaşa karşılanacak. Ayrıca taraflar protokol kapsamında tescil işleminin ardından gerçekleştirilecek tanıtım, markalaşma ve ürünün yaygınlaştırılması gibi tüm faaliyetlerde iş birliği yapacak. Bu faaliyetlere dayanan maliyetler de ajans ve paydaş kurum tarafından ortaklaşa karşılanacak.

 

Haber / Mehmet Burak TEKEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *