[ad_1]

Ziyarette Trakya Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Öğr. Gör. Sadet Elmas ve Kırcaali Belediyesi Başkan Danışmanı Bayram Hüseyin de yer aldı.

 

ORTAK PROJELER HAKKINDA GÖRÜŞTÜLER 

 

Ziyarette Trakya Üniversitesi ile Dr. Atanas Dafovski Hastanesi arasında yapılacak doktor ve hemşire değişimi ile eğitim konularında fikir alışverişinde bulunularak, geleceğe yönelik ortak projeler hakkında görüşüldü.

 

“DENEYİMLİ VE DONANIMLI BİR HASTANEYİZ” 

 

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Başhekim Prof. Dr. Todor Çerkezov ve Başhekim Yardımcısı Dr. Semra İzzetova’ya Edirne ve Trakya Üniversitesi’ni tanıtan bir sunum yaparak, Trakya Üniversitesi’nin eğitim-öğretim, Balkanlar ve sağlık başta olmak üzere proje ve faaliyetleri hakkında detaylı bilgi verdi. Trakya Üniversitesi’nin sağlık konusunda bölgenin en büyük güçlerinden birisi olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, köklü geçmişi ile sağlık konusunda oldukça deneyimli ve donanımlı bir üniversite olduklarını belirtti. 

 

“BİRLİKTE PROJELER ÜRETMEYİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

 

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Trakya Üniversitesi köklü ama zamana ayak uyduran, dönemin ihtiyaçlarına cevap veren ve geleceğe dair adımlar atan bir üniversite. Bu anlamda hem eğitim hem de sağlık konusunda bölgeye değer katan önemli bir güç. Trakya Üniversitesi olarak Balkanlar’daki kurumlarla iş birliği yapmayı ve birlikte projeler üretmeyi çok önemsiyoruz. Bu birliktelikler sayesinde Balkanlara önemli katkılar sunuyoruz. Bu anlamda Dr. Atanas Dafovski Hastanesi ile yapacağız iş birliği bizim için çok değerli.” dedi.

 

“PRESTİJLİ VE SEÇKİN BİR ÜNİVERSİTE”

 

Başhekim Prof. Dr. Todor Çerkezov, Trakya Üniversitesi’nin sağlık alanında oldukça güçlü bir durumda olduğunu vurgulayarak, “Trakya Üniversitesi köklü geçmişi ve güçlü alt yapısıyla prestijli ve seçkin bir üniversite. Bu anlamda Trakya Üniversitesi ile ortak paylaşımlarda bulunmak bizim için mutluluk verici. Her iki kurumunda yapılacak iş birlikleri ile birbirine değerler katacağını düşünüyorum” dedi. Başhekim ayrıca, 2024 yılında düzenlenecek olan Güneydoğu Avrupa Tıp Forumu’na, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu davet etti.

 

TARİHİ GAR BİNASI VE MÜZELERİ ZİYARET ETTİLER 

 

Ziyaretin ardından Başhekimi Prof. Dr. Todor Çerkezov ve Başhekim Yardımcısı Dr. Semra İzzetova, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Başhekim Prof. Dr. Abdullah Taş eşliğinde Trakya Üniversitesi Karaağaç Yerleşkesi’ndeki tarihi gar binası, Doğa Tarihi Müzesi ile İlhan Koman Heykel ve Resim Müzesini gezdi.

 

Haber / Ercan ERDAĞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *