[ad_1]

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı ilan edilen ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yetkisinde bulunan Süleymanpaşa Altınova Mahallesi sınırları içinde yer alan, planlama ve imar uygulaması işlemleri tamamlanan yaklaşık 14.5 hektarlık alanda yeni konutların yapımı için çalışmalar başladı. 

 

 

 

 

Alan içerisinde Büyükşehir Belediyesi tarafından kamuya ait olup, kentsel dönüşüm kapsamında kamulaştırılan taşınmazlarla ilgili projelendirme ve ihale çalışmaları tamamlanırken, bu kapsamda, dört bloktan oluşacak konutların ilk bloğunun yapım çalışmalarına başlandı. Kentsel tasarım projesine göre alanda yapılacak çevre düzenlemesi ve peyzaj işleriyle ilgili projelendirme çalışmalarının tamamlandığı alanda zemin iyileştirme çalışmaları ise devam ettiği belirtildi.

 

“TEKİRDAĞ HALKININ CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAYA YÖNELİK PROJELER GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kentsel dönüşüme büyük önem verdiklerini belirterek, “Kentin kaderini değiştirecek proje için startı verdik. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin deprem kuşağı bölgesinde yer alması sebebiyle bu alandaki çalışmalarımızı büyük bir titizlikle yerine getiriyoruz. 2014 yılından bu yana kentimizde deprem riskini azaltmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Zemin etüdünden kentsel dönüşüme, ölçüm istasyonlarından afet toplanma alanlarına, araç ve ekipman yatırımından vatandaşlara yönelik deprem eğitimine kadar çok geniş bir yelpazede çalışmalar yürütüyoruz. Afet bölgelerinde yaptığımız teknik incelemeler esnasında edindiğimiz deneyimi yetkinliğe dönüştürürken Tekirdağ halkının can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik projeler gerçekleştiriyoruz” dedi. 

 

“BİZ HER İHTİMALE KARŞI HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”

 

Bilimi rehber edinerek ve teknolojinin sunduğu imkânlardan yararlanarak çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Albayrak, “En büyük dileğimiz Tekirdağ’da afetlerin yaşanmamasıdır. Ancak biz her ihtimale karşı hazırlıklı olmalıyız. Tekirdağ’ın kaderini değiştirecek projemiz kapsamında, riskli bölgelere yönelik kentsel dönüşüm, depreme hazırlık çalışmalarımızda en ön sırada yer alıyor. Bu kapsamda, kentsel dönüşümde ilk adımı atacağımız, Altınova Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanında yapılacak olan konutların vatandaşlarımıza ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Yeni kentsel dönüşüm hamleleriyle kentimizi yenilemeye, Tekirdağ’ı büyütüp geliştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *