[ad_1]

 

Şehrimize gelen tüm misafirlerimiz, burayı görmeden Kırklareli’nden ayrılmıyor” dedi. 
 

Atatürk Evi’nin her yaştan ve her kesimden insanı misafir ettiğini belirten Başkan Kesimoğlu, “Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelenlerin yanı sıra; Atatürk Evi’ni, Bulgaristan, Yunanistan, Karadağ, Makedonya gibi balkan ülkelerinden gelen ziyaretçiler de büyük bir hayranlıkla geziyor” dedi. 

“ŞEHRİMİZİN VE BÖLGEMİZİN GELECEĞİNE GÜZEL BİR ESER BIRAKTIK”

Atatürk Evi, kafile halinde gelen ziyaretçilerin yanı sıra; yerli ve yabancı siyasetçiler, belediye başkanları, büyükelçiler, devlet adamları, sanatçılar, tiyatrocular ve ünlü isimlerin de geldiği, şehrin en önemli yapıtlardan birisi olarak zirvedeki yerini koruduğunu kaydeden Kesimoğlu, “Hafta içi, ilk-orta ve lise öğrencilerinin de inceleme yapmak üzere geldiği ev, hafta sonları adeta ziyaretçi akınına uğruyor. Özellikle çocuklar, bu ziyaretten oldukça memnun ayrılıyor. Atatürk Evi, geçen zaman içinde popülaritesi yüksek bir konuma ulaştı. 

 

Şehrimize gelen tüm misafirlerimiz, burayı görmeden Kırklareli’nden ayrılmıyor. Hatta sırf bu evi görmek için gelenlerin sayısı da yadsınamayacak kadar çok. Bugüne kadar, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın yanı sıra, bu önemli yapıtımızda, birçok ünlü ismi de ağırlamış olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Şehrimizin ve bölgemizin geleceğine güzel bir eser bıraktık ve bunu halkımızla birlikte başardık. Daha nice eserleri ve girişimleri, Kırklareli’mize, vatandaşlarımızla birlikte kazandıracağız” ifadelerini kullandı. 

Haber / Ercan ERDAĞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *