[ad_1]

İbrahimcioğlu ve beraberindeki heyet Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Ogün Asıl, Sinan Sifil, Yönetim Kurulu Üyeleri Turgay Kaya, Bünyamin Fırat ve Genel Sekreter Seçkin Bayraktar tarafından karşılandı. 

 

“KOLAY ULAŞILABİLİR FİNANSMAN DESTEKLERİNİN ARTMASINI İSTİYORUZ”

 

KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu’na bölgemiz ile ilgili bilgiler veren ve üyelerin taleplerini dile getiren Ahmet Çetin, Trakya bölgesinin ülkemizin en önemli noktalarından biri olduğunu ifade etti. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın, üye sayısı, gerçekleştirdiği faaliyetler ve bünyesinde barındırdığı ihracat rekortmeni sanayicileri ile bölgenin en önemli kurumlarından bir tanesi olduğunu dile getiren Çetin, “Güçlü sanayimizin yanı sıra önemli derece KOBİ’lerimiz de var. KOBİ’lerimiz oldukça fazla, bu nedenle ihtiyaçlarımız da fazla. KOBİ’lerimize kolay ulaşılabilir finansman desteklerinin artmasını istiyoruz” dedi. 

 

“İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE YÜRÜTECEĞİMİZ ÇALIŞMALARI ARTTIRMALIYIZ”

 

Desteklerin artışının, KOBİ’lere ivme kazandıracağını, bölgenin kalkınmasını da arttıracağı gibi ülkemiz ekonomisine de değer katacağını kaydeden Çetin, “Güçlü KOBİ’ler, ana üreticilerimize, sanayicilerimize de önemli destekler katacaktır. Bu kapsamda işbirliği içerisinde yürüteceğimiz çalışmaları arttırmalıyız” diye konuştu. 

 

“FİRMALARIN DOĞRU DESTEKLERİ ALMASINI SAĞLAMALIYIZ”

 

Ziyarette konuşan KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu da Tekirdağ bölgesinin kendileri için önemli olduğunu ifade etti. Tekirdağ’ın her geçen gün hızla büyümeye devam ettiğini, bunun en önemli parçalarından bir tanesinin Çerkezköy olduğunu söyleyen İbrahimcioğlu, “Tekirdağ bölgesinin desteklerimizden istifade miktarını arttırmamız lazım. Finansmana erişimin zor olduğu bu günlerde iş birliği içerisinde firmaların doğru destekleri almasını sağlamalıyız” dedi. 

 

“BU DESTEKLERDEN FAYDALANABİLECEK PROJELER ÜRETİLMELİ”

 

KOSGEB ve Dünya Bankası iş birliği ile yürütülecek olan “Türkiye Yeşil Sanayi Projesi” kapsamında, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeşil dönüşümünü verimli bir şekilde gerçekleştirmelerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan Yeşil Sanayi Destek Programı’nın devreye alındığını dile getiren İbrahimcioğlu, “KOSGEB tarafından yürütülecek olan Yeşil Sanayi Destek Programı ile Türkiye genelinde 250 milyon dolarlık bütçe küçük ve orta ölçekli işletmelerin kullanımına sunulacak. Sanayi KOBİ’lerinin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi Proje Teklif Çağrısı ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin güneş enerjisi yatırımlarına 14 milyon TL’ye kadar, Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi Proje Teklif Çağrısı ile de enerji, su ve hammadde verimliliği, sürdürülebilir ve iklime dayanıklı atık geri dönüşümü ile döngüsel ekonomi konu başlıklarında hazırlayacakları projelere 4 milyon TL’ye kadar destek sağlanacak. Çağrı metinlerinde yer alan şartları sağlayan tüm işletmeleri proje başvurularını yapabilirler. Bu desteklerden faydalanabilecek projeler üretilmeli” diye konuştu. 

 

“ÖNEMLİ DESTEK PAKETLERİ AÇIKLANACAK”

 

Gerekli şartları sağlayan firmaların bu desteklerden yararlanabileceğini dile getiren İbrahimcioğlu, “KOBİ’lerimiz bu desteklerden maksimum oranda faydalanmalı. Önümüzdeki dönemlerde döngüsel projeler, arıtma, karbon emisyonu, dijitalleşme ve dijital dönüşüm yakın dönemin önemli konu başlıklarından olacak ve bu alanlar için de önemli destek paketleri açıklanacak” dedi. İbrahimcioğlu’na odanın plaketini takdim eden Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, ilgi ve desteklerinden dolayı kendisine teşekkür etti. 

 

Haber / Baştuğ Alperen KARDEŞ

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *