[ad_1]

Dr. Özkan Yücel, başvuru dosyasını dün saat 17.00’de CHP Kapaklı İlçe Başkan Vekili Yılmaz Karahanlar’a teslim etti. 

 

BİR ŞEKİLDE YOLLARIMIZ KESİŞTİ

 

Kendisini tanıtan Dr. Özkan Yücel, “Esasında biz birbirimize yabancı değiliz. Benim yolculuğum Tokat’tan İstanbul’a, oradan Edirne-Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne ve son durağımız da ilçemiz Kapaklı’ya oldu. Kapaklımızın belde halinden ilçe oluncaya kadarki sürecinde çoğunuzla da bir şekilde yollarımız kesişti. Kimi zaman SSK hastanesi Acil Servis Doktoru Özkan Yücel olarak, kimi zaman İdareci Başhekim Yardımcısı Doktor Özkan Yücel olarak, kimi zaman Belediye Başkanı Doktor Özkan Yücel olarak, kimi zaman da yanı başımızdaki Organize Sanayi Bölgesindeki yerli ve yabancı uluslararası fabrikalarda iş yeri hekimi Doktor Özkan Yücel olarak gördünüz. Sizlerle bu süreçlerde iyi ilişkiler kurduğuma inanıyorum. Bir süredir ilimizi, ilçemizin durumunu, halini yaşadığım tecrübe ve birikimler ışığında yakından izliyor, takip ediyor ve gözlemliyorum” dedi. 

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZLE EKİP OLARAK ÇALIŞIYORUZ”

 

 Yücel, “Son seçimleri hepimiz biliyoruz. Kapaklı ilçesinde maalesef bir partiyle aramızda oy farkı var. Bu rakamlar çok büyük görünse de kalpler, duygular, istekler bir olduktan sonra tüm bu rakamların bir önemi kalmaz. Tecrübelerimiz, deneyimlerimiz, bilgimiz, çalışkanlığımız ve emeğimizle büyükşehir belediyemizin de desteğiyle Kapaklı’da yeni bir değişim dönemini başlatacağız. Kapaklı’yı mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak inceledik. Kim nerede güçlü, nerede zayıf biliyoruz. Dediğim gibi Büyükşehir belediyemizle ekip olarak çalışıyoruz. Bizim eksiklerimiz ve yeterince kendimizi ifade edemediğimiz için maalesef Kapaklı ilçesi Trakya’da AK Parti’nin en fazla oy aldığı yer olmuş durumda. AK Parti’nin en fazla oy aldığı mahallelerinden biri de Karaağaç Mahallesi. Daha önce belde olan Karaağaç’ın, Tekirdağ Büyükşehir olunca ve Kapaklı ilçesi kurulunca belediyesi kapandı. Ben bu kapanan beldenin 2009-2014 yılları arasında son Belediye Başkanıydım” diye konuştu. 

 

“KAPAKLI’YI TRAKYA’NIN MARKA ŞEHRİ YAPACAĞIZ”

 

Kapaklı’nın nüfus yapısı olarak Karadeniz bölgesi ağırlıklı, Anadolu seçmeninin yaşadığı, hala göç almaya devam eden bir ilçe olduğunu kaydeden Dr. Özkan Yücel, “Ancak şu anda maalesef ilçemizin birçok sorunu, derdi var. Bu sorunları hep birlikte, var gücümüzle çözmek için tüm gayretimizle, kalbimizle mücadele edeceğiz. 23 Yıl boyunca Kapaklı’nın köy halinden şehir haline gelinceye kadar sorunlarını bilen bir dönem belediye başkanlığını yapan birisi olarak söz veriyorum ki bu güzel ilçemizi herkesin yaşamaktan keyif aldığı, huzurlu ve mutlu olduğu Trakya’nın marka şehri yapacağız. Hekimlikten idari görevlere kadar birçok görevi layıkıyla yaptığıma inanıyorum. Yeniden görev verilirse geçmişteki başarılı misyonumu CHP çatısındaki vizyonumla Kapaklı halkına hizmet için taçlandırmak istiyorum” dedi. 

 

“BİR NEFER OLMAYA ADAYIM”

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde başlayan değişim rüzgârının ülkemize heyecan ve umut kattığını düşüncesinde olduğunu dile getiren Yücel, “Tekirdağ’da değişimin öncüsü Kapaklı Cumhuriyet Halk Partisi örgütünde sizler gibi bir nefer olmaya adayım. Bugün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. Tüm Kadınlarımızın bu özel gününü kutluyor, kadınlarımıza bu hakları tanıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum. Gönlüm isterdi ki Kapaklı Belediye Başkan Aday Adaylığı için kadın adaylarımızda aramızda olsun. Bugüne kadar bir başvuru olmadı ama meclis listemizde kadınlarımız hak ettiği gibi bizlerin arasında olacak” dedi. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için, en hakiki mürşit bilimdir, fendir.” sözünü anımsatan Yücel, diğer aday adaylarına da başarılar diledi. 

 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *