[ad_1]

Çavuşköy Mahallesi’nde ilk olarak Gazimihal Spor Tesislerinde antrenman yapan çocukları ziyaret eden Vali Yunus Sezer, sporculara başarılar diledi. 

“ÇOCUKLARIMIZI MUTLAKA OKULA GÖNDERİN”

Daha sonra mahallede vatandaşlarla bir araya gelen Vali Sezer, “Çocuklarımızı mutlaka okula gönderelim. Bizler çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alabilmesi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Ayrıca bütün okullarımızda spor kulüpleri kurduk. 

Çocuklarımız okuldan geldikten sonra da spor yapabilmeleri için, taşımalarından, beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar, her türlü imkânı sağlayacağız. Bugüne dek çeşitli okullarda eğitim alan 1022 öğrencimizin spor kulüplerine kayıtlarını yaptık. 

Bu çocukların ileride çok güzel mevkilere gelebilmesi için, okuyup kendi hayatlarını kazanmaları için bizler ne gerekiyorsa yapacağız. Sizlerin de bu konuda bize destek olmasını istiyorum” dedi. 

“BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK”

 

Vali Sezer, istihdam konusunda da birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, “İŞKUR Müdürlüğü haftada 2 gün mahallelerimizde stant açıyor. Gerekli eğitimler tamamlandıktan sonra ihtiyacı olan vatandaşlarımız işe yerleştirilecek. 

Şu ana kadar 100’e yakın vatandaşımız bu proje kapsamında iş sahibi oldu” dedi. Vatandaşların talep ve isteklerini de dinleyen Vali Sezer, gerekli çalışmaların yapılması için beraberindeki kurum müdürlerine talimat verdi.

Haber / Ebru CÜNİ

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *