[ad_1]

 

Kaza, Çerkezköy  Veliköy Mahallesi’nde ikinci ışıklı kavşakta meydana geldi. İddiaya göre, Muzaffer Çaplı  sabah işe gitmek için palet imalethanesinde birlikte çalıştığı arkadaşları Kerem Daşkıran ve Vedat Taş ile  59 ACM 263 plakalı otomobile Veliköy ikinci ışıklı kavşakta beklediği sırada bir önceki ışıklı kavşaktan kırmızı ışık ihlali yaparak geçen Ali İbici, yönetimindeki 01 AGU 767 plakalı kamyon çarptı. Çarpmanın etkisiyle otomobil sürücüsü Çaplı ile birlikte yanında yolcu olarak bulunan iş arkadaşları Vedat Taş ve Kerem Daşkıran yaralandı.  Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. 

 

 

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden çıkartılan sürücü Muzaffer Çaplı ile yaralı arkadaşları Çorlu Devlet Hastanesi ve Çerkezköy Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan sürücü Muzaffer Çaplı Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Diğer yaralıların ise hayati tehlikeleri sürerken olay yerinden kaçan 01 AGU 767 plakalı araç, Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanlığı Veliköy Jandarma Timlerinin ısrarlı takibi sonucu, kazadan 20 dakika sonra Velimeşe Işıklı kavşağında kıskıvrak yakalandı.

 

OLAY YERİNDE KAÇAN KAMYONDAN DÜŞEN PLAKA JANDARMAYI HAREKETE GEÇİRDİ

Sabah erken saatlerde çalışma arkadaşları ile birlikte Veliköy’de çalıştıkları palet fabrikasına gitmek isterken ışık ihlali yapan kamyonun altında kalan otomobilde sıkışan araç sürücüsü Muzaffer Çaplı’ya ilk müdahale sıkıştığı araç içerisinde 112 ekiplerince yapılırken olayda yaralananların biri Çorlu Devlet Hastanesi’ne bir diğeri ise Çerkezköy Devlet Hastanesine kaldırıldı. İtfaiye ekiplerince sıkıştığı yerden güçlükle çıkartılan talihsiz sürücü hastanede yaşamını yitirirken, kazada geriye ise kaza anında kamyondan düşen  01 AGU 767 plaka kaldı. Kamyon sürücüsünün kimliğini ise olay yerinde düşen plaka ele verdi.

 

 

Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri olay yerinde buldukları kamyon plakasını plaka takip sistemine(PTS) kayıt etti. Bir süre sonra kamyonun Ergene ilçesi Velimeşe mahallesi bölgesinde olduğunun belirlenmesi üzerine ekipler kaçan kamyon sürücüsünü  Velimeşe ışıklı kavşağında yakalayarak gözaltına aldı. Olay yerine gelen Çerkezköy ilçe Jandarma komutanı Binbaşı Serkan Engin’in Jandarma ekiplerinden aldığı bilgiler ışığında Kamyonun güzergahı boyunca hız tespiti ve ışık ihlallerini tespit etmek için Jandarma ekipleri MOBESE ve çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alırken Nöbetçi Cumhuriyet savcısının talimatı ile Jandarmanın başlattığı kazaya ilişkin geniş çaplı soruşturma sürüyor.

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *