[ad_1]

 

Ödül töreninde konuşan Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, “Buradan sanayicilere bir açık çek vermek istiyorum. Mevzuat içerisinde ve vicdana sığan her türlü talebinizi yapmakla kendimi mükellef kılıyorum. 

Yasal ve vicdana sığan her türlü talebinizi hızlandırmak, Valilik nezdinde, Bakanlık nezdinde takip etmeyi bir görev olarak biliyorum. Elimden geldiğince katkı sağlamak istiyorum” dedi.

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen Ödül Töreninde 2022 yılı kurumlar vergisi ilk 10 mükellefi, yüksek düzeyde ihracat yapan üyeler, en çok istihdam sağlayan ilk 3 üye, en çok kadın istihdam eden ilk 3 üye, en çok engelli istihdam eden ilk 3 üye, bünyesinde ar-ge merkezi olan üyeler ile İSO 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde yer alan üyelere Tekirdağ Valisi Recep Soytürk tarafından plaket takdim edildi. 

“TÜM HAYIRSEVERLERE ŞÜKRANLARIMI ARZ EDİYORUM”

 

Törende konuşan Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, sabah saatlerinde Çerkezköy’de 1989’dan beri okul yaptıran 21 hayırseverle kahvaltıda bir araya geldiklerini belirterek, “Tekirdağ’daki en keyif aldığım toplantılardan bir tanesi oldu. 

Her birine birer teşekkür belgesi verdik. ‘Sizden Allah razı olsun. Bu ilçeye katkı sağlamışsınız önemli hizmet etmişsiniz, çocuklarımızın eğitimi için bir adım atmışsınız. Size şükranlarımızı sunuyoruz’ dedik. Programda çok heyecanlandım, çok keyif aldım. 

Çerkezköy’deki hayırseverler nezdinde Tekirdağ’da hayırsever olan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı arz ediyorum” dedi. 

“İKİLİ EĞİTİMİ ORTADAN KALDIRMALIYIZ”

 

Okulun önemine dikkat çeken Soytürk, “İkili eğitimi ortadan kaldırmalıyız. Bu anlamda hemen hemen bütün okulları Milli Eğitim Bakanlığı’nın kaynakları ile yapabilecek durumdayız. Anaokulları ile ilgili hazırlıklarımız var. 

Anaokullarında bağışçı bulmak daha kolay çünkü miktar daha düşük. İki tane vekilimiz var, isimlerini vermeyeceğim ama iki tane güzide vekilimiz bu anaokullarından birer tanesini yapmayla ilgili gönüllüler. Şimdiden onlara teşekkür ederim. İnşallah tez zamanda protokolü imzalarız” diye konuştu. 

“BİR BAŞKA İLGİ ALANIM DA SANAYİ”

Bir başka ilgi alanının da sanayi olduğunu söyleyen Soytürk, “Sanayicilerimizin sorunları var, bir de sanayicimizden kaynaklı sorunlar var. Sanayici çok önemli bir şey yapıyor. Bir kere istihdam sağlıyor, ihracat yapıyor, döviz getiriyor. 

İki özel firma tanıdım bu kısa süre içerisinde cari açığı kapatacak Türkiye’de başka bir yerde üretilmeyen sadece yurtdışından gelen ürünleri yapmayla ilgili çabası var. Bunları yaptığı takdirde yaklaşık 500 milyon dolar cari açık kapatılacak. 

Bu durum beni çok heyecanlandırıyor, acayip saygı duyuyorum. Onların sorunları ile ilgili nasıl yardımcı olabilirim diye görüşüyorum, konuşuyorum” dedi. 

SANAYİCİLERE AÇIK ÇEK

 

Soytürk, “Buradan sanayicilere bir açık çek vermek istiyorum. Mevzuat içerisinde ve vicdana sığan her türlü talebinizi yapmakla kendimi mükellef kılıyorum. Yasal ve vicdana sığan her türlü talebinizi hızlandırmak, Valilik nezdinde, Bakanlık nezdinde takip etmeyi bir görev olarak biliyorum. 

Elimden geldiğince katkı sağlamak istiyorum.  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanına teşekkür ediyorum. 65. yıl dönümüzü kutluyor, bütün sanayicilerimizi tebrik ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ

Vali Soytürk’ün konuşmasının ardından plaketler taktim edildi. Önceki gün Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen ödül törenine Törene Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Murat Eren, Ergene Kaymakamı Kadir Duman, Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt,  Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Çorlu TSO Meclis Başkanı Erdim Noyan, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Çetin, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hacı Mehmet Erdoğan, kurum müdürleri ve iş insanları katıldı.

Haber / Baştuğ Alperen KARDEŞ
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *