[ad_1]

 

Gelecek nesillere daha temiz ve daha sağlıklı bir çevre bırakmak amacıyla başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında, yönetmelikte bulunan kriterleri yerine getiren Şarköy Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nden ‘Sıfır Atık Belgesi’ almaya hak kazanarak, başarısını tescillendirdi. 

Sıfır Atık Belgesi; hammadde ve doğal kaynakların etkin yönetimi ile sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda atık yönetimi süreçlerinde çevre ve insan sağlığının ve tüm kaynakların korunmasını hedefleyen Sıfır Atık Yönetim Sistemi kurulması işlemini tamamlayan belediyelere, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından veriliyor. 

“DOĞA DOSTU BİR ŞARKÖY İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 
Bu doğrultuda; sıfır atık için yapılması gereken çalışmaları tamamlayan Şarköy Belediyesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliğince Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ni kurarak Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı. 

Çevre sorunlarının çözümüne katkı sunmak ve çevreyi korumak için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Belediye Başkanı Alpay Var, “Çevre ve insan sağlığının ön planda olduğu politikalarla, doğa dostu bir Şarköy ve sağlıklı nesiller için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“MOTİVASYON KAYNAĞI” 

Şarköy Belediyesi olarak gelecek nesillere daha temiz ve daha yaşanabilir bir çevreyi miras bırakmak için Sıfır Atık Projesi çalışmalarına oldukça önem verdiklerini ifade eden Başkan Var, “Şarköy’ümüzde gerçekleştirdiğimiz hummalı çalışmalar sonucunda Sıfır Atık Belgesi almaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşıyoruz. 

Çalışmalarımızın tescillendirilmesi bizler için büyük motivasyon kaynağı oluyor. İnsan hayatında büyük önem taşıyan çevre, mevcut olan tüm değerleri ile birlikte sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın anahtarıdır. 

Bu doğrultuda kent genelinde olduğu gibi belediye binamız bünyesinde de proje kapsamında yapılması gereken adımları atıyor ve geri dönüştürülebilir tüm atıkları ayrı ayrı toplayarak değerlendirilmesini sağlıyoruz. Atalarımızdan miras olan bu cennet toprakları olabilecek en iyi şekilde gelecek kuşaklara ulaştırabilmek için çalışmalarımızı büyük bir azimle sürdüreceğiz” dedi.

Haber / Buse AKIN

 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *