[ad_1]

 

Toplantıda konuşan Arıkan, “Köyü ve köylüyü, tarımı ve çiftçiyi, hayvancılığı ve hayvancılık politikasını görüş alanından uzaklaştırmış hükümetle varılacak sonuç, tükeniştir. Çitçinin tarlaya gitme, toprağı ekme, hayvancılık yapma isteğini yeniden artıracağız” dedi. 

Tekirdağ Ticaret Odası’nda yapılan İl Divan Toplantısı’na Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan’ın yanı sıra İl Başkanı Halil İbrahim Kart, İl Müfettişi Feti Pehlivan, Saadet Partisi İl ve İlçe yönetimleri katıldı. 

YENİ ÜYELERİN ROZETLERİ TAKILDI 

Komisyon raporlarının sunumuyla başlayan divan toplantısında, Saadet Partisi’ne yeni üye olan vatandaşlara rozetleri taktim takıldı. Daha sonra Belediye Başkan Aday Adayları divana ve salona tanıtıldı. İl Divan Toplantısı’nda selamlama konuşmasını yapan Saadet Partisi İl Başkanı Halil İbrahim Kart, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Daha sonra Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan konuşma yaptı.

“SORUMSUZ VE BAŞARISIZLAR”

 

Devletin adil, siyasetin ahlaklı olmasını temin ve tesis etmek için; ilkeli siyasete, fikri sadakate ihtiyaç olduğunu kaydeden Arıkan, “Teşkilatımızın her birimi ve öznesiyle, ülkemizi içine sürüklendiği çıkmazlardan kurtarmak noktasında hekimin partimiz, ilacın fikrimiz olduğunu herkese aktaracağız. 

Saadet Partisi’nin söylemlerinin daha fazla duyulduğu, Saadet Partisi teşkilatlarının daha fazla görünür olduğu uzun soluklu ve özgüveni yüksek bir süreci başlatıyoruz. Türkiye’nin eğitim politikasının da tarım ve hayvancılık politikasının da en az ekonomi politikası kadar sorunlu ve başarısız olduğunu biliyoruz” ifadelerini kullandı. 

“MANEVİ DEĞERLERİ ÜSTÜN TUTARIZ”

Köyü ve köylüyü, tarımı ve çiftçiyi, hayvancılığı ve hayvancılık politikasını görüş alanından uzaklaştırmış hükümetle varılacak sonucun tükeniş olduğunu ifade eden Arıkan, “Çitçinin tarlaya gitme, toprağı ekme, hayvancılık yapma isteğini yeniden artıracağız. 

Hükümete yönelik tepkimizi de Saadet Partisi’ne yönelik takdiri de yerel yönetim seçimlerinde ortaya koyması noktasında 81 ilimizin ve her bir ilçesinin desteğini ve katkısını bekliyoruz. Millî Görüş kadrolarının makam sevdası yok. Vali olalım, bakan olalım, başkan olalım diye bir derdimiz yok. 

Eğer bizim makam sevdamız olursa sınıfta kalırız ve başarılı olamayız. Hırsla çalışanlar asla başarılı olamamışlardır. O sebeple biz farklıyız, manevi değerleri üstün tutarız. Bir makama gelmek için hırsla çalışmaktansa, o makamı hak eden kişiyi bulmak için çalışırız. 

Eksiğimiz, noksanımız her zaman vardır, biz her zaman maneviyatı üstün tutarız ama bu hayat maddiyat hayatı. Biz toplumumuzdaki her insanın tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir düzeni tesis etmeye çalışırız” ifadelerini kullandı.

Haber / Şaban KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *