[ad_1]

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adaylığı süreci devam ederken, Trakya Tekirdağ Samsun Dernekleri Federasyonu (TESDEF) Genel Başkanlığı görevini de yürüten Kapaklılı iş insanı Hasan Acar da Cumartesi günü saat 17.00’de paeti binasında düzenlenen programla Kapaklı Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

Programda konuşan CHP Kapaklı İlçe Başkanı Emir Tarcan, tüm adaylara başarılar diledi. CHP Kapaklı Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Acar da kendisini tanıtarak konuşmaya başladı. 1968 yılında Samsun Bafra’da doğduğunu, 1989 yılında Kapaklı’ya yerleşerek iş hayatına bir tekstil firmasında yönetici olarak başladığını, daha sonra inşaat ve emlak sektörüne yönelerek aktif ticarete geçtiğini söyleyen Acar, iş hayatından da bahsetti. 

2022 yılında Kapaklı Samsunlular Derneğinin kurucu üyesi olduğunu, 2007-2010 yılları arasında Kapaklı Samsunlular Derneği’nde başkanlık yaptığını belirten Acar, “Başkanlık döneminde üyelerimizle birlikte 700 metrekarelik  lokalimizi derneğimize kazandırdık. 2003 yılında Samsun Dernekler Federasyonu kurucu üyesi ve genel başkan yardımcılığı yaptım. 

2012 yıllarında SAMKON Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Trakya Bölge Başkanlığı görevini aktif olarak yapmaktayım. 2019 yılında merkezi Ankara’da bulunan ASİAD Federasyonu kurucu üyesi ve Trakya Bölge Başkanlığı görevime aktif devam etmekteyim” dedi. 

“FARKI KAPATACAĞIMIZA İNANCIM TAM”

 

1994 yılında siyasi hayatına aktif olarak başladığını dile getiren Acar, “2009-2014 yılları arasında Kapaklı Belediye Meclis üyeliği yaptım. Cumhuriyet Halk Partimizin değişim dediği bu noktada, yeni bir heyecan, yeni bir bakış açısıyla Kapaklı halkına samimi bir şekilde hizmet etmek amacıyla aday adayı olarak karşınızdayım. 

Partimizin üyeleri, delegeleri, çeşitli kademeleri, Hasan Acar bugün neden Cumhuriyet Halk Partisi’ndesin diye soracaksınız. Ben hiçbir zaman doğruluktan ve dürüstlükten taviz vermedim. Ben farklı bir siyasi partideyken, farklı bir görevdeyken 2009 yılında dönemin başkanı görevinden alındığında, ben tercihimi o günün doğrusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nden yana kullanarak Kapaklı’da hizmetin devam etmesini sağladım. 

Bugün yine aynısı olsun yine aynısını yaparım. Benim verdiğim 1 oyla CHP 10 yıl daha Kapaklı’da kaldı. Şimdi ise aklın yolu bir; 2019 yılında kaybedilen belediye seçimlerindeki yaklaşık 8 bin 700 oy farkını, gerek Samsunlu, gerek Anadolu’dan gelen, gerek ise bize her daim kucak açan Kapaklı halkının gücü ve desteğinin yanı sıra, 34 yıllık iş hayatımdaki başarılarım, Kapaklı’ya kattığım değer, sivil toplum kuruluşlarına vermiş olduğum destek ile kapatacağımıza inancım tamdır” diye konuştu. 

“HİZMET İÇİN GÖREVE TALİBİM”

Bu görev kendisine verildiği takdirde, çok ciddi bir oy farkıyla Cumhuriyet Halk Partisi ile beraber seçimi kazanacaklarına inandığını söyleyen Acar, “Tek bir amacım var; işçi olarak geldiğim Kapaklı’mızda hayatın her türlü süzgecinden geçtim. Var olmak, yok olmak gibi her türlü acıları tattım. 

Şimdi ise ekonomimi yendim” diyerek Kapaklı halkına hizmet etmenin ibadet kadar kutsal olduğuna inandığı için bu göreve talip olduğunu söyledi. 

Haber / Gülveren ALTUNOĞLU

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *