[ad_1]

 

Toplam 1 milyon Euro değerindeki hibe için INTERREG – IPA Bulgaristan – Türkiye  2021-2027 Sınırötesi İşbirliği Programı’nın ilk aşamasının başarıyla geçirildiğini belirten Helvacıoğlu, “Şehrimize oyun alanlarından, seyir teraslarına ve yürüyüş yollarına kadar doğa ile iç içe bir yaşam alanı kazandırıyoruz” dedi.

 

“KEŞAN’IN AKCİĞERİ”

 

Korudağ’ın Keşan ile özdeşleşen Dokuzdere Mesire Alanı’nda önemli ilerlemeler yaşandığını kaydeden Helvacıoğlu, “Keşan’ın akciğeri olan Korudağ’da vatandaşlarımızın nefes alacakları yepyeni bir yaşam alanı için kolları sıvamış ve gerekli çalışmaları adım adım takip etmiştik. 

Bu çerçevede Keşan Belediyesi ve Bulgaristan Yambol İli Elhovo İlçe Belediyesi liderliğinde, Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü –Türkiye, Bulgaristan Burgas İlinde faaliyet gösteren “Yeşil Istranca” Derneği ortaklığında “Together We Reveal the Greatness of Nature for Sustainable Tourism Between Two Seas/ İki Deniz Arasında Sürdürülebilir Turizm İçin  Doğanın Önemini Birlikte Gösteriyoruz” adlı projenin INTERREG – IPA Bulgaristan – Türkiye  2021-2027 Sınırötesi İşbirliği Programı’na sunulan projeye katıldık. 

Toplam bütçesi 1 milyon Euro olan bu büyük projenin ön değerlendirme aşamasında jürinin beğenisini alan projemiz 95 puan ile ilk aşamayı geçti. İkinci aşamayı da geçip hibenin Keşan’a gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

 

“BİRÇOK DONATI KAZANDIRACAĞIZ”

 

 

Açıklamasının Keşan’ı vizyoner bir bakış açısı ile planlamak için çalışıldığını söyleyen Helvacıoğlu, “20 dönümlük alana sahip Dokuzdere’de sözünü verdiğimiz gibi, ormanımızın doğal güzelliğini koruyarak; mesire alanı, doğa içerisinde eğlenmek, dinlenmek ve spor yapmak isteyenlere hizmet verecek bir alan oluşturacağız. 

Mesire alanımıza; kır kahvesi, yöresel ürün satış noktası, piknik üniteleri, kamelyalar, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ve seyir terasları gibi birçok donatı kazandıracağız” diye konuştu.

 

Haber / Menşure KARDEŞ 
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *