[ad_1]

 

Bir hedef için değil 12 hedef için yola çıktıklarını söyleyen Vahap Akay, “Tekirdağ’da yeniden 12-0 yapacağız” dedi.

Bugün saat 14.00’te CHP Tekirdağ İl Başkanlığı önünde miting havasında düzenlenen aday adaylığı açıklamasında konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Vahap Akay, “1999 Yılında öğrencilik yıllarımda tanıştığım, 2002 yılından bugüne kadar üyesi olmaktan gurur ve mutluluk duyduğum, bu çatı altında gençlik kolları, ilçe yöneticiliği, ilçe başkanlığı görevlerinde bulunduğum ve 2014 yılından bugüne de belediye başkanlığı görevimi büyük bir gururla sürdürüyorum. 

10 yıl önce Çerkezköy’de belediye başkanlığı aday adaylığı açıklamamda, Bir Memleket Sevdası Bir Çerkezköy Sevdası diyerek yola çıkmıştım. Çıktığımız o zor ve meşakkatli yolda örgütümüzle yana yana omuz omuza vererek, birbirimize güvenerek inanarak bir seçim zaferine imza atmış ve Çerkezköy Belediyesini AK partiden devir alarak sosyal demokrat belediyecilik ile buluşturmuştuk. 2014’den 2019’a beş yıl boyunca iyi günde kötü günde, doğumdan ölüme vatandaşın yanında olan bir anlayışla vatandaşımız ile gönül köprüleri kurmuştuk” dedi. 

“BİR MEMLEKET SEVDASI BİR TEKİRDAĞ SEVDASI DİYEREK YOLA ÇIKIYORUZ”

 

2019 yılı geldiğinde Tekirdağ’ın en zor seçim bölgelerinden birinde bu defa 5 yıl boyunda görev yaptıktan sonra vatandaşın huzuruna çıktıklarını ve yüzde 50 oyun üzerine çıkarak bir kez daha seçim kazandıklarını dile getiren Akay, “10 yılda tam iki kat büyüyen Çerkezköy’ü sosyal demokrat belediyecilik ile buluşturduk. 

Şimdi sizlerle birlikte yepyeni bir yolun başındayız, 10 yıl belediye başkanlığı ve büyükşehir meclis üyesi olarak yerel yönetim süreçlerinden aldığımız tecrübelerle yepyeni bir gelecek için bu defada Bir Memleket Sevdası Bir Tekirdağ Sevdası Bir Türkiye Sevdası diyerek bir yola çıkıyoruz. 

Bu 10 yılda beraber çalıştığım Büyükşehir Belediye Başkanım, abim Sayın Kadir Albayrak’a teşekkürlerimi sunuyorum, şükranlarımı sunuyorum. Şimdi hayalini kurduğumuz Güçlü bir Tekirdağ için yola çıkıyoruz. Bu topraklara sahip çıkmak için , bu topraklarda yaşayan tüm hemşehrilerimize sahip çıkmak için, güçlü bir Tekirdağ için, hakkını arayan bir Tekirdağ, hakkını söküp alan bir Tekirdağ için yola çıkıyoruz” diye konuştu. 

“11 İLÇESİ İLE BÜTÜNLEŞEN BİR TEKİRDAĞ OLACAĞIZ”

 

11 ilçesi ile bütünleşen bir Tekirdağ olacaklarını dile getiren Akay, “11 ilçesi ile kucaklaşan bir Tekirdağ olacağız. Muhtarları, sivil toplum kuruluşları, basın mensupları ile toplumun her kesimi ile kucaklaşan her an vatandaşının yanında olan bir Tekirdağ, genç kadrolarla, dinamik kadrolarla, bu toprakları tanıyan, bilen kadrolarla çalışan bir Tekirdağ olacağız. 

Hizmetlerini bu güzel kentin her alanına her an buluşturan bir belediyeciliği hep birlikte ortaya çıkaracağız. Tarım ve hayvancılığı ile Güçlü Tekirdağ’da Tarım topraklarımıza sahip çıkacağız. Üretimi, üreticiyi teşvik edeceğiz, daha çok destekleyeceğiz. Tarım üretiminde ülke ekonomisini ve tarımını destekleyen Tekirdağ’ın sesini daha gür çıkaracağız. 

Ve üretilen ürünlerini katma değere dönüştürecek hedeflerimizi anlatacağız. Turizm potansiyeli güçlü Tekirdağ’ın Karadeniz sahilini, Marmara sahillerini, denizini, doğasını, ormanlarını tanıtmak, Avrupa’nın kıyısında Tekirdağ’ımızın turizm hedeflerini geliştireceğimizi, bu gelişimin Tekirdağ’ımızın her alanında nasıl ortaya çıkaracağımızı anlatacağız” ifadelerini kullandı. 

“VATANDAŞIN YERLERİNİ VATANDAŞINA TESLİM EDEN BİR BELEDİYE OLACAĞIZ”

 

Başkan Akay, “Bir sanayi kenti, bir emek kenti güçlü Tekirdağ’ın sanayi gelişimini gözlemleyen, bir sanayi kentinde doğmuş, büyümüş 10 yıl da belediye başkanlığı yapmış birisi olarak, verimli tarım topraklarına sahip çıkan, mevcut sanayi alanlarında çevresel etkilerini en aza indirmek için mücadele eden, istihdamı destekleyen ancak bu topraklarda üretilenin katma değerinin başka yerlere değil yine bu topraklara yatırım olarak geri gelmesini savunan, sanayi kenti olma hedeflerimiz anlatacağız. 

Bir üniversite kenti güçlü Tekirdağ’da okuyan öğrencilerin bu güzel kentte daha huzurlu, daha mutlu olması için mücadele edeceğiz. Genç kardeşlerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek, Tekirdağ’da genç kardeşlerimizin sosyal ve kültürel anlamda daha verimli alanlarda buluşturmak ve tabi ki ülkemizde daha çok tercih edilen bir Tekirdağ için hedeflerimizi anlatacağız. Üreten bir büyükşehir olacağız, dinamik bir büyükşehir olacağız, pratik bir büyükşehir olacağız. Tekirdağ’ın tüm bölgelerinde güçlü Tekirdağ’ın tüm sathına yayılmış, hızlı karar veren, hızlı hareket eden, paylaşan, ortak hareket eden, herkesle barışık, kararlı bir büyükşehir belediyesi olacağız. 

Temel alt yapı üst yapı eksiklikleri için çalışan, kurumları, şirketleri ile ahenk içinde olan, çözüm odaklı, en önemlisi vatandaş odaklı bir anlayış ile hizmet edeceğiz. Tekirdağ’ı yepyeni yaşam alanları ile Tekirdağ’ı yepyeni yeşil alanlar ile buluşturacağız. Vatandaşın yerlerini vatandaşına teslim eden bir belediye olacağız” dedi. 

“MİLLETİMİZİN TALEP VE İSTEKLERİNİ ESAS ALACAĞIZ”

 

Tekirdağ’ı hak ettiği yeni spor alanları ile buluşturacaklarını ve sporun, sporcunun yanında olacaklarını söyleyen Akay, “Yeni başarılara hep birlikte ulaşacağız. Gençlerimiz ile buluşacağız, onlara yeni yaşam alanları, yeni çalışma alanları sunacağız. Eğitime destek veren bir büyükşehir belediyesi olacağız. Kadınlarımız ile istihdam sağlayan, mahalle mahalle üretim hedefleri koyan bir Tekirdağ olacağız. 

Kültür sanat için fiziki alan oluşturmak için son 10 yılda hizmet etmiş bir büyükşehirden sonra bunların üzerine koyarak kültür ve sanatı toplumun her alanında yaşayan yaşatan bir kültür ve sanat şehri olacağız. Sosyal anlamda ihtiyaç sahibi olan hiçbir vatandaşımızın kendini yalnız hissetmediği, vatandaşına kucak açan, yanında olan bir büyükşehir belediyesi olacağız. Ulaşımda esnafının yanında, esnafın hakkını koruyan ancak vatandaşın taleplerini vatandaşın ihtiyaçlarının esas alan temel alan bir anlayışla hareket edeceğiz. Yine ulaşımda yeni bir bakışla trafik çözümlerimizi anlatacağız. Büyük ilçelerimizden başlayarak otopark çözümlerimizi anlatacağız. 

Güçlü dayanıklı şehirler, güçlü dayanıklı bir Tekirdağ için çalışacağız. Ve tek hedefimiz bu güzel şehri kadınlarımızla, gençlerimizle daha güzel yarınlara ulaştırmak olacak. Tek hedefimiz çocuklarımızın geleceği için sonuna kadar mücadele etmek olacak. İşte bu temel yaklaşımla yola çıkıyoruz.  

Milletimizin talep ve isteklerini esas alacağız, bugüne kadar yapmış olduğumuz hazırlıkları ve çalışmaları olgunlaştıracak ve milletimizin huzuruna çıkacağız” diye konuştu. 

“TEKİRDAĞ’DA YENİDEN 12-0 YAPACAĞIZ”

 

Bir hedef için değil 12 hedef için yola çıktıklarını söyleyen Vahap Akay, “Mevcut ilçe belediyelerimizin tamamını oylarımızı yükselterek yeniden kazanacağız, hiç kimsenin şüphesi olmasın Çerkezköy’ü de Kapaklı’yı da kazanacağız. Hayrabolu’yu da Ereğli’yi de geri alacağız. 

Ve 5 yıllık bir aradan sonra 5 yıllık bir hasretten sonra Süleymanpaşa’da yeniden Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dalgalandıracağız. Ve Tekirdağ’da yeniden 12-0 yapacağız. Bu anlattıklarımı burada bu soğuk havada bir araya gelen sizlerle, gelemeyen kalbi burada atan hemşehrilerimiz ile birlikte yapacağız. 

Bu anlattıklarımızı Genel Başkanımız Özgür Özel önderliğinde 11 ilçede partimize emek veren kadınlarımızla, gençlerimizle birlikte yapacağız. Umutlarımızı yeşerteceğiz, yeniden yollara döküleceğiz. Bize oy veren vermeyen demeyeceğiz, Tüm örgütümüzle, bu mücadeleye gönül veren herkesle birlikte Tekirdağ’da iktidara yürüyeceğiz. Öncemiz Tekirdağ olacak, Ancak sonramız da Tekirdağ olacak. 

 

 

Aydınlık yarınlara hep birlikte yürüyeceğiz. Meydanlarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bir belediye başkanı olduğumu haykırdım, gururla haykırmaya devam edeceğim. Bu duygularla; 2024 yerel seçimlerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğumu hepinize ilan ediyorum. 

Kendimi önce Allah’a, sonra milletime, sonrada örgütümün vicdanına emanet ediyorum. Yolumuz açık olsun Tekirdağ” dedi. Akay, Nazım Hikmet’in “Eğer; Hak haksızlıktan yüce, sevgi nefretten üstün, aydınlık karanlıktan güçlüyse.. Çaresi yok usta… Biz kazanacağız” dizeleri ile konuşmasını tamamladı. Tekirdağ’da Tekirdağ karşılaması ile karşılanan Vahap Akay, kürsüden  de yine Tekirdağ karşılaması ile uğurlandı. 

Haber / Buse AKIN

 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *