[ad_1]

 

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, “Ardino ile samimi ve güzel ilişkilerimiz var. Kardeş belediyemizin, şehrimize olan ziyareti bizleri oldukça memnun etti” dedi.

 

Kırklareli Belediyesi ile aynı zamanda Kardeş Belediye olan Bulgaristan Ardino ilçesi Belediyesi’nin mali desteği ve Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen gezide iki gün boyunca kent merkezinin tarihi ve kültürel noktaları ziyaret edildi.

 

YAYLA MAHALLESİNİ DE GEZDİLER

 

 

Ardino Emekliler Kulübü temsilcileri ilk ziyaretlerini İstasyon Caddesi’nde yer alan dünyaca ünlü şair ve yazar Sabahattin Ali’nin büstüne yaptılar; çelenk sunulmasının ardından Saygı Duruşunda bulundular. 

Sabahattin Ali’nin doğduğu yer olan ve günümüzde Bulgaristan sınırları içerisinde yer alan Ardino (Eğridere) ilçesinden ayrıca getirdikleri toprağı büstün önüne bırakan temsilciler, hayatını kaybettiği Kırklareli’nde yaşatılan Sabahattin Ali’ye vefalarını ve özlemlerini dile getirdiler. 

Kulüp temsilcileri daha sonra Yayla Mahallesi’nde bulunan Kırklareli Atatürk Evi ve Ali Rıza Efendi Kültür Evi’ni gezdiler. İki günlük gezi sonunda güzel ve anlamlı izlenimler edindiklerini ifade eden Ardino Emekliler Kulübü Başkanı Güner Mümün, konukseverliği ve ilgisi için Kırklareli Belediyesi personeline ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na teşekkür etti.

 

“SAMİMİ VE GÜZEL İLİŞKİLERİMİZ VAR”

 

 

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, “Ardino ile samimi ve güzel ilişkilerimiz var. Kültürel işbirliklerimiz devam ediyor. Kardeş belediyemizin, şehrimize olan ziyareti bizleri oldukça memnun etti. Bilindiği üzere vatan şairimiz Sabahattin Ali’nin büstünü, 2015 yılında, onun doğduğu yer olan Ardino şehrine hep birlikte dikmiştik. 

Ortak değerlerimizle birlikte, geleceğe yönelik çalışmalarımız ve dostane ilişkilerimiz artarak devam edecek” dedi.

Haber / Erdal AYDIN 
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *