[ad_1]

 

Ekipler, haftanın 5 günü, vatandaşlardan gelen telefonlar doğrultusunda, geri dönüştürülecek atık malzemeleri adresten teslim alıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, günümüzün en önemli sorunlarının başında, karbon salınımı ve buna bağlı iklim krizinin geldiğini ifade ederek “Sürdürülebilir yaşamın temel noktalarından birisi tüketim döngüsünü dengede tutmaktır. 

Dünya nüfusu 20. yüzyılın ortalarından itibaren artmış ve buna bağlı olarak tüketim olgusu, kaynaklarımızın karşılayabileceğinden daha yüksek düzeye ulaşmıştır. Her ne kadar geç kalınmış olsa da, ülkeler ve yönetimler bu konudaki bilincin yerleşmesi adına girişimler yapmaktadır. 

Ancak en büyük farkındalığı yine çevre örgütleri, sivil inisiyatifler ve kitlesel fayda için çalışan platformlara borçluyuz” dedi. 

“HAYATA GEÇİRECEĞİMİZ BAŞKA PROJELER DE OLACAK”

 

Kırklareli Belediyesi’nin, insanın var olma sebebi doğaya her zaman saygılı ve pozitif uğraş veren bir yerel yönetim kurumu olduğunu dile getiren Kesimoğlu, “Vatandaşlarımız da, bu konuda aydın görüşlü ve gelecek nesilleri düşünen bir duyarlılığa sahip. 

Onların bu çabaları, bizim vizyonumuzla örtüşüyor. Ev ve işyerlerimizde kullanılan malzemeleri geri dönüşüme kazandırmak için titiz bir gayret sarf ediyoruz. Araçlarımız ve ekiplerimiz, bir telefonla şehrin her noktasına ulaşarak atık malzemeleri teslim alıyor. Geri dönüşümle ilgili hayata geçireceğimiz başka projeler de olacak” ifadelerini kullandı. 

Haber / Ebru CÜNİ
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *