[ad_1]

 

Belediye Meydanı’ndan yürüyüş korteji oluşturan çocuklar, Heykel Meydanı’na kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. Yürüyüşte; ‘Gazzeli çocuklar oyun oynasın’, ‘Gazze sokakları çiçek açacak’ sloganları atıldı. 

Ellerinde balon, bayrak ve pankartlarla meydana gelen çocuklar, burada şiirler okudu, dualar etti. ‘Kalbimiz Filistin ile atıyor’, ‘Çocuklar okula Gazze umuda’, ‘Gazzeli çocuklar oyun oynasın’ ve ‘Gazze sokakları çiçek açacak’ sloganları atıldı.  

“NE OLURSA OLSUN, UMUT HER ZAMAN VARDIR”

 

Çocuklar, Gazzeli kardeşlerine şöyle seslendi: “Sevgili Gazzeli kardeşim, öncelikle senin ve Gazze’deki tüm çocukların yanında olmaya çalışacağımı bilmeni isterim. Her ne kadar uzakta olsam da kalbim sizinle atıyor. Evleriniz yıkılmış ve kötü insanların baskısı altındaymışsınız ama umutsuzluğa kapılmadığını ve ‘Allah bizimledir’ dediğini de biliyorum. 

Unutma ki dünyanın dört bir yanındaki insanlar ve tüm Müslümanlar sizinle dayanışma içerisindeler. Sana söylemek istediğim bir şey var: Asla umutsuzluğa kapılma! Ne olursa olsun, umut her zaman vardır. Bunu unutma. Siz Gazze’deki çocuklar, gerçekten güçlüsünüz. Savaşlar ve zorluklar insanları bir araya getirir ve bu karanlık günlerin sonunda güneş tekrar doğar.

Hayal kurmayı ve geleceğe dair umutlar beslemeyi unutma. Bir gün barış içinde yaşayacak, güzel bir gelecek inşa edeceksiniz. Türkiye’deki sancaktarlarla senin için çalışacağız. Söz veriyoruz senin için derslerimizde başarılı olacak ve senin için güzel mesleklere sahip olacağız. Mühendis olup seni koruyacak teknolojiler geliştireceğiz. 

Doktor olup yaralıları iyileştireceğiz. Yazar olup dünyaya senin hikayeni anlatacağız. Asker olup seni kurtarmaya geleceğiz. Seni çok seven ve seninle Aksa’da buluşmak isteyen sancaktar kardeşlerin” Yüzlerce çocuğun katıldığı etkinlik ilçe Müftüsü Nedim Bakır’ın dua etmesiyle son buldu.

Haber / İrem BANÇO 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *