[ad_1]

 

Programda konuşan Doç. Dr. Hasan Demirhan, “Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, çok müstesna bir kişiliktir” dedi. 

Anma programı öncesi Vali Recep Soytürk ve protokol üyeleri, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atatürk ve Cumhuriyet’ konulu kitap ve fotoğraf sergisini gezdi. Program, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ 

 

Daha sonra Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Demirhan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Demirhan, “Dünya tarihi çağlar boyunca üstün nitelikli askerlerin ve yüksek yetenekli devlet adamlarının etkin yaşamlarını dile getirir. Ama bunlardan çok azı hem bir siyasi lider hem de bir askeri dehadır. 

Bugün ölümünün 85. yılında andığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, işte böyle önemli iki yeteneğe sahip çok müstesna bir kişiliktir. 

Askeri dehasının yanında siyasi zekâsı, onun Millî Mücadele’de başarılı olmasında en büyük etkenlerden biridir” Ardından Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yılı münasebeti ile düzenlenen Atatürk temalı, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali Soytürk ve protokol üyeleri tarafından verildi.

ORATORYO GÖSTERİSİ SAHNELENDİ 

 

Kadriye Nazif Gölge Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk konulu oratoryonun sahnelenmesinin ardından anma programı sona erdi. Anma programının ardından Vali Soytürk, öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Anma programına Vali Soytürk’ün yanı sıra AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Uğurlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, il protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Haber / Ebru CÜNİ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *