[ad_1]

 

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, “Atatürk, icraatları ve karakter özellikleri ile sadece Milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir” dedi.

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Cumhuriyetimizin kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85’inci yılı dolayısıyla anma mesajı yayınladı. 

“ŞÜKRANLA ANIYORUZ”

Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk’ün, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik ettiğini ifade eden Vali Soytürk, “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yıl dönümünde bir kez daha şükranla anmaktayız” dedi. 

“BİRÇOK MEZİYETİ ŞAHSINDA TOPLAMIŞ BÜYÜK BİR DEVLET ADAMIDIR”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; övgüye değer birçok meziyeti şahsında toplamış büyük bir devlet adamı olduğunu dile getiren Soytürk, “Atatürk, iyi bir asker olmasının yanında ileri görüşlü, gerçekçi, sabırlı, disiplinli, idealist, aydın düşünceli ve çok yönlü olması sayesinde Cumhuriyetimizin kuruluşunun ardından pek çok devrim, yenilik ve reforma imza atmıştır.

Atatürk, icraatları ve karakter özellikleri ile sadece Milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir” ifadelerini kullandı. 

“FİKİRLERİNİ, ESERLERİNİ VE FEDAKÂRLIKLARINI ANLAMA GÜNÜ OLARAK İDRAK EDİYORUZ”

Türk Milletinin istiklaline ve istikbaline adanan 57 yıllık ömrün sona erdiği 10 Kasım’ı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günü olarak idrak ettiklerini ifade eden Soytürk, “Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. 

Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir.’ diyerek duygularını, fikirlerini anlamanın önemini vurgulamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. 

Bugün, bizler de Atatürk’ün gösterdiği istikâmet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine bağlı kalarak, ülkemizi güçlendirmek, Milletimizi barış, huzur, güven ve refah içinde yaşatmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. 

Bu vesileyle, İstiklal Savaşı’mızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Millî Mücadele’mizin tüm kahramanlarını, Şehit ve Gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi. 

Haber / İrem BANÇO
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *