[ad_1]

 

Tabakoğlu, “Batı Trakya’nın Türk ve Müslüman haklıyla güçlü bir sevgi bağımız var. Üniversitemizdeki uluslararası öğrencilerin çoğunluğunu Batı Trakyalı soydaşlarımız oluşturuyor” dedi. 

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Mustafa Trampa, Batı Trakya Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, Batı Trakya Azınlığı Eğitim ve Kültür Şirketi Başkanı Hüseyin Bostancı, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, Batı Trakya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Mehmet Emin Ahmet ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Özel Kalem Müdürü Ersan Ömer’den oluşan Batı Trakya heyeti Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti. 

FAALİYETLER HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Ziyarette Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Prof. Dr. Metin Aydoğdu, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Alperen Karapınar da yer aldı. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi’nin Batı Trakya’ya yönelik yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgi verdi. 

“GÜÇLÜ BİR SEVGİ BAĞIMIZ VAR”

Tabakoğlu, “Batı Trakya’nın Türk ve Müslüman haklıyla güçlü bir sevgi bağımız var. Üniversitemizdeki uluslararası öğrencilerin çoğunluğunu Batı Trakyalı soydaşlarımız oluşturuyor. 

Trakya Üniversitesi olarak bizim her zaman arkasında durduğumuz bir sözümüz var. Batı Trakya’dan gelerek, ‘ben Trakya Üniversitesi’nde okumak istiyorum’ diyen hiçbir öğrencimizi geri çevirmiyoruz. 

Balkanların en büyük sağlık üssü olan hastanemizin kapıları da Batı Trakyalı Müslüm Türk soydaşlarına açık. Batı Trakya’dan her yıl yüzlerce hastamız hastanemizde tedavi oluyor. Bu zamana kadar Batı Trakya’ya yönelik eğitim başta olmak üzere birçok proje ve çalışma gerçekleştirdik. 

Trakya Üniversitesi olarak bugün olduğu gibi yarın da Batı Trakya’nın Türk ve Müslüman halkı için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

“NE KADAR ÇOK İLGİ GÖSTERDİĞİNİZİN BİR ALAMETİ”

 

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Mustafa Trampa, Trakya Üniversitesi’nde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek başladığı konuşmasında, “Sizler daima bizimle iç içesiniz ve bizim gönlümüzde özel bir yer edinmiş hocamızsınız. Bugüne kadar bize açmış olduğunuz gönül kapılarınızı Batı Trakyalı öğrenciler için yapmış olduğunuz çalışmalarla taçlandırdınız. 

Trakya Üniversitesi’nde Batı Trakyalı pek çok öğrenci eğitim alıyor. Bu da Batı Trakya’ya ne kadar ilgi gösterdiğinizin bir alameti. Bu durum ziyadesiyle bizleri memnun ediyor. Aynı zamanda Batı Trakyalı öğrenciler burayı çok severek tercih ediyorlar. Aileleri de gönül rahatlığıyla evlatlarını Trakya Üniversitesi’ne gönderiyor. 

Bunda tabii ki sizin göstermiş olduğunuz ilgi ve alakanın payı çok büyük. Bu da Batı Trakya Müslüman Türkleri adına büyük bir sevinç kaynağı oluşturuyor. Bu anlamda sizlere teşekkür ederim” dedi. 

Batı Trakya heyeti, vermiş olduğu destekten ve misafirperverliğin dolayı Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ederken, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyaret karşılıklı hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Haber / Menşure KARDEŞ 
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *