[ad_1]

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından kaçak ve sahte içki ile ilgili 81 il genelinde ‘Çengel’ kod adlı operasyon yapıldığını açıkladı. 

43 MİLYON TL VERGİ KAYBININ ÖNÜNE GEÇİLDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde il emniyet müdürlüklerince yapılan operasyonda, 216 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda; 25 yasa dışı içki imalathanesi tespit edildi. 

30 bin 126 litre etil alkol, 15 bin 300 litre kaçak ve sahte içki, 3 bin 132 şişe kaçak ve sahte içki, 1497 boş şişe, 2 bin 364 bandrol, 2 bin 658 alkol aroması, 2 bin 134 etiket ele geçirildi. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede, yaklaşık 43 milyon TL vergi kaybının önüne geçildiği saptandı.

25 KAÇAK İMALATHANE TESPİT EDİLDİ 

 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Milletimizin can güvenliği ve sağlığını tehdit eden aynı zamanda ülkemizin büyük miktarda vergi kaybına uğramasına neden olan kaçak ve sahte alkollü içki ticaretinin engellenmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız koordinesinde 81 il Emniyet Müdürlüklerimizce “Çengel Operasyonu” gerçekleştirildi. 

25 adet yasadışı kaçak ve sahte alkollü içki imalathanesi tespit edildi. Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı taşra birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede yaklaşık 43 Milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildi. Operasyonları gerçekleştiren Polislerimizi ve Gelir İdaresi Başkanlığımız çalışanlarını tebrik ediyorum. Ülkemizin dört bir yanında kaçakçılara ve sahteciliğe karşı operasyonlarımız artarak devam edecek” ifadelerini kullandı. 

 

Haber / Şaban KARDEŞ 
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *