[ad_1]

 

Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kurs süresince kursiyerlerimiz hem yeni şeyler öğrenecekler hem de güzel vakit geçirecekler” dedi. 

Dekoratif Sanatlar, İşitsel Sanatlar, Görsel Sanatlar ve Sahne Sanatları ile Teknoloji ve Tasarım dalları olmak üzere toplam 13 farklı branşta düzenlenen kurslar devam ediyor. 

İKİ AYRI GRUP HALİNDE DÜZENLENDİ 

Kursların Ekim ayında açıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu yıl Dekoratif Sanatlar Dalı’nda düzenlediğimiz Dekoratif Ahşap Süsleme, Çini, Seramik ve Makrome kursumuza sadece yetişkin vatandaşlarımız katılırken, Görsel Sanatlar Dalı’nda düzenlediğimiz Yağlı Boya Kursu ve Karakalem Kurslarımıza ise hem 7-18 yaş aralığındaki çocuklarımız, hem de 18 yaşından büyük yetişkinler olmak üzere iki ayrı grup halinde düzenledik. 

İşitsel Sanatlar Dalı’nda düzenlenen Piyano, Gitar, Bağlama ve Keman kursları da 7-18 yaş aralığı çocuklar ve 18 yaşından büyük yetişkinler için iki ayrı gruplar halinde düzenlendi. 7-13 yaş aralığındaki çocuklarımız için ayrıca Robotik Kodlama, Yaratıcı Resim ve Yaratıcı Drama kurslarımız da açtık” dedi. 

“KURSLARIMIZA 693 KURSİYER KATILIYOR”

 

Kurs kayıtlarının 25-29 Eylül tarihleri arasında Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi Başvuru Masası’na yapıldığını kaydeden Akay, “Kayıtlarımızın tamamlanması ve yapılan değerlendirmenin ardından Kültür ve Sanat Akademisi kurslarımız toplam 693 kursiyerimizin katılımı Ekim ayı çerisinde başladı. Yaratıcı Resim kursumuza 84, Yetişkin Yağlı Boya kursumuza 26, Çocuk Gitar kursumu za 67,  Yetişkin Gitar kursumuza 11, Çocuk Keman Kursumuza 28, Yetişkin Keman kursumuza 3, Çocuk Piyano kursumuza 28, Yetişkin Piyano kursumuza 3, Yaratıcı Drama kursumuza 71, Çocuk Kara Kalem kursumuza 100, Yetişkin Kara Kalem Kursumuza 28, Çocuk Bağlama kursumuza 45, Yetişkin Bağlama kursumuza 35, Robotik Kodlama kursumuza 80, Seramik kursumuza 31, Çini kursumuza 27, Makrome kursumuza 31 ve Dekoratif Ahşap Süsleme Kursumuza 23 kursiyerimiz katılım sağladı” ifadelerini kullandı.

UZMAN EĞİTMENLER TARAFINDAN VERİLİYOR 

Dekoratif Sanatlar, İşitsel Sanatlar, Görsel Sanatlar ve Sahne Sanatları ile Teknoloji ve Tasarım dallarında düzenlenen kurslarda toplam 13 farklı branşta, 693 kursiyerin katılımı ile eğitimlerin başladığını belirten Akay, “Konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde verilen kurslarımıza katılan tüm kursiyerlere ve eğitmenlere başarılar diliyorum. İnşallah kurs süresince kursiyerlerimiz hem yeni şeyler öğrenecekler hem de güzel vakit geçirecekler” diyerek, sözlerini tamamladı.

Haber / Menşure KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *