[ad_1]

Dezavantajlı kesim olarak kabul edilen Roman ailelere yönelik çok sayıda farklı proje hayata geçiren Süleymanpaşa Belediyesi, özellikle kadın ve çocuklara yönelik eğitim ve meslek edindirme ile ilgili faaliyetlerle Aydoğdu Mahallesi sakinlerine hizmet üretiyor.

ÖĞRENCİLERE AKADEMİK DESTEK VERİLİYOR

Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri bünyesinde faaliyet gösteren Aydoğdu Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezi, kadınlara yönelik meslek edindirme ve kişisel gelişim eğitimleri organize ederken, öğrencilere yönelik etüt ve akademik destek çalışmalarının yanı sıra akıl ve zekâ oyunları gibi aktivitelerle katkı veriyor. 

Bu kapsamda Aydoğdu İlkokulu ikinci sınıf öğrencilerini ağırlayan Merkez, öğrencilere eğitici aktivitelerle eğlenceyi bir arada sundu. Çocuklar, uzman eğitmenler eşliğinde çeşitli etkinliklerle dolu bir gün geçirdiler. 

E-spor, akıl ve zekâ oyunları, spor etkinlikleri gibi çok sayıda farklı imkâna sahip olan merkezde kaliteli zaman geçiren öğrenciler hem sosyalleşme hem de bilgilerini geliştirme fırsatı buldular. Öte yandan, benzer çalışmaların dönüşümlü olarak Aydoğdu İlkokulu ve Ortaokulu ile 13 Kasım İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin tamamı için uygulanmaya devam ettiği öğrenildi.

 

Haber / Menşure KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *