[ad_1]

Daha önce Villa Restoran olarak bilinen ve mülkiyeti Edirne Belediyesi’ne ait olan taşınmazın modernizasyonu gerçekleştirilerek, Edirnelilerin hizmetine sunuldu. Restoran ve kafe olarak hizmet verecek olan Edirne Belediyesi Meriç Sosyal Tesisleri’nin açılışı ise Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

“DEĞERİ HİÇBİR ZAMAN AZALMADI” 

 

Meriç Sosyal Tesisleri’nin açılışında konuşan Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Çok uzun bir aradan sonra, yaklaşık 60 yıllık bir aradan sonra Edirne Belediyesi Meriç Sosyal Tesisleri’ni tekrar yaşama geçirmekten son derece mutluyum” dedi. 

Cumhuriyetin ilk yıllarında, 1937 yılında Edirne İl Özel İdaresi ve Edirne Belediyesi’nin ortaklaşa bu tesisi yaptığını ve tesisin isminin de Edirne Gazino ve Dans Sarayı olduğunu belirten Gürkan, “Tabi o yılların kültürel yapısıyla burada özellikle hafta sonları çeşitli etkinlikler, yemekler, danslar yapılırdı. 

Bu arada da bu işletme birçok kez el değiştirir. Zaman zaman kapalı kaldı ama Edirne’nin bir anlamda boğazı olan Meriç Nehri kenarındaki bu kıymetli işletmenin değeri hiçbir zaman azalmadı” diye konuştu.

“DÜĞÜN, NİŞAN GİBİ ETKİNLİKLER OLMAYACAK”

 

Söz konusu tesisi 1988 yılından itibaren Şaban Alabaş’ın işletmeye başladığını belirten Gürkan, kentin hafızasında Villa Restoran olarak yer alan tesisin Şaban Alabaş ile çok başarılı işlere imza attığını söyledi. Şaban Alabaş ile yaptıkları görüşme neticesinde bu tesisin işletmesini belediye olarak geri aldıklarını belirten Gürkan, “Küçük bir düzenleme yaparak, burasını Edirne Belediyesi Meriç Sosyal Tesisleri olarak hizmete açıyoruz. 

Tüm Edirnelilerin hizmetinde olacak. Tabi bu tür kamu kurumu sosyal tesislerin, şehirdeki diğer esnaf sosyal tesislerin dengesini de koruması gerekiyor. En çok dikkat edeceğimiz hususlardan birisi de vergi veren, kira veren, işçi istihdam eden işletmelere ekonomik olarak zarar vermemesi olacak. Fiyat, kalite dengesini koruyacağız. 

Burada düğün, nişan gibi etkinlikler olmayacak. Burası pazartesi günleri hariç, haftanın 6 günü Edirnelilere ve Edirne’ye gelen misafirlerimize hizmet verecek. Burada nakit para geçerli olmayacak. Ödemeler kredi kartı ile olacak” dedi.

Haber / Menşure KARDEŞ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *