[ad_1]

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, parkın açılışını CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, CHP İl Başkanı Samet Kahraman, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, çocuklar ve Edirne halkı ile birlikte yaptı.

“UNUTTURMAYA ÇALIŞANLARA İNAT UNUTMAYACAĞIZ”

Cumhuriyetin 100. Yılını büyük bir onur ve gururla kutladıklarını belirten Gürkan, “Cumhuriyeti kutlamaktan kaçınanlar var. Cumhuriyet ile Atatürk’ü birbirinden ayırıp, değerini anlamsızlaştırmaya çalışanlar var. Biliyoruz ki Atatürk olmadan Cumhuriyet, Cumhuriyet olmadan da Atatürk olmaz. 

Eğer bu topraklar bugün hepimizin özgürce nefes alabildiği topraklarsa, eğer bu topraklar uğruna gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizin bize vatan yaptığı topraklarsa, bu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının sayesinde. Bunu hiç unutmadık, bunu unutturmaya çalışanlara inat, unutmayacağız” dedi.

“ATATÜRK, BU ÜLKENİN HER ŞEYİDİR”

 

Cumhuriyeti kutlamak istemeyenler, bu kutlamaları es geçenlerin olduğunu belirten Gürkan, “Oysa her ülkenin tarihinde yıl dönümleri, özellikle 100. yıl gibi çok anlamlı, çok değerli tarihler, çok kıymetlidir. O ülkenin vicdanlı, kanaat sahibi tüm vatandaşları tarafından daha heyecanla ve coşkuyla kutlanır. 

Biz Cumhuriyetimizi, Cumhuriyetimizin her bir yılını ama özellikle bu yılını, 100. yılını onurla, gururla, aşkla ve heyecanla kutladık ve kutlamaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki, zaferleri ancak kazananlar kutlar. O yüzden kutlamaya devam edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkenin çimentosudur, harcıdır, mayasıdır, her şeyidir. 

Bugün varlığımızın en büyük kaynağı olan, en büyük heyecanımız olan çocuklarımızın özgür ve bağımsız bir ülkede yaşamalarının adıdır, Mustafa Kemal Atatürk” diye konuştu. “Atatürk, çocuklarımızın kalbinde, yüreğinde, düşüncelerinde, ışığında, yolunda yaşıyor” diyen Gürkan, tüm çocukların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, Edirne’ye kazandırdıkları 147. parkın hayırlı olmasını diledi.

Haber / Ebru CÜNİ 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *