[ad_1]

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Baklagil Yem Bitkileri Ekiliş Alanlarının Genişletilmesi Projesi’ kapsamında uygulanan macar fiği ve yem bezelyesi tohum dağıtım programları, Malkara ve Şarköy’de gerçekleştirildi. 

“ÜRETİCİLERİMİZE DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR” 

Proje çerçevesinde il genelinde 627 üreticiye 59 bin 325 kilogram yem bitkisi tohumu dağıtımı yapıldı. Böylece bugüne kadar 4 bin 276 üreticiye toplam 412 bin 338 kilogram yem bitkisi tohumu dağıtımı yapılmış oldu. 

Tohum dağıtım programlarında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Hayata geçirdiğimiz projelerle Tekirdağ’ımızı tarım ve hayvancılığın önde gelen merkezlerinden biri haline getirdik. Süt hayvancılığı yapan üreticilerimize yönelik Karma Yem Projemiz devam ediyor. Baklagil Yem Bitkileri Ekiliş Alanlarının Genişletilmesi Projesi kapsamında macar fiği ve yem bezelyesi tohumu dağıtıyoruz” dedi. 

“BEREKETLİ VE BOL KAZANÇLI BİR YIL DİLİYORUM”

 

“Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak 4 bin 276 çiftçimize toplam 412 bin 338 kilogram yem bitkisi tohumu dağıttık” diyen Albayrak, “41 bin 233 dekar alana ekilen bu bitkilerden ortalama dekar başına 797 kilogram olmak üzere toplamda 32.862.701 kg kaliteli kaba yem elde edileceği tahmin edilmektedir. 

Yetiştiricilerimiz bu otu üretmek yerine satın alarak temin etmeleri halinde günümüz fiyatları ile 131.450.804 TL ödemek zorunda kalacaklardı. Ayrıca üretici örgütlenmesini destekliyoruz. Süt üretici birliklerine üye üreticilerimize yem bitkisi tohumu desteğinde bulunuyoruz. 

Tarım ve hayvancılığı desteklemeye yönelik projelerimiz devam edecek. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm üreticilerimize bereketli ve bol kazançlı bir yıl diliyorum” ifadelerini kullandı.

TEŞEKKÜR ETTİLER 

 

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Fatih Bakanoğulları’nın proje detayları ile ilgili bilgilendirme yaptığı programlarda Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Şarköy Belediye Başkan Vekili İlyas Keklik, Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Mustafa Özmen, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca, Malkara Süt Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı Fahrettin Kazan, Şarköy Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği Temsilcisi Fikri Özer de birer konuşma yaparak, projede emeği geçen herkese teşekkür ettiler.  

Haber / Menşure KARDEŞ 
 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *